Археологи розкопали гробницю в турецькому Ізмірі, яка датується третім століттям: у ній зберігалося набагато більше, ніж просто римський гладіатор.
У п’ятому столітті її повторно використали для християнських поховань і дванадцять тіл було поховано поруч із стародавнім бійцем, повідомляє Turkiye Today.
Місце поховання з плином років перетворилося на базиліку з дерев’яним дахом, а потім на купольну церкву під час правління Юстиніана I. Археологи можуть отримати нові відомості про довгу історію стародавнього міста.
Місце поховання знаходиться серед вражаючих руїн і архітектурних чудес. Доцент Сінан Мімароглу з кафедри історії мистецтв Університету Хатай Мустафи Кемаля «висловив здивування».
На глибині двадцяти сантиметрів під землею було знайдено незвичайне місце поховання. Його команда «знайшла одну гробницю і три схожих на гробниці споруди з 12 людьми всередині».
Зазначається, що після ретельного огляду вони визначили, що ім’я «Євфрат», написане на оригінальній гробниці, належало римському гладіатору. Крім того, вони виявили дванадцять додаткових тіл і три хрести-рельєфи п’ятого століття. Археологи переконані, що ці поховані люди були представниками вищого класу або духовенства.
Вони вважають вкрай малоймовірним, що представники менш багатого класу були б поховані таким скрупульозним чином. Команда поки не знайшла прикладів, які можна було б порівняти з хрестами, що вказує на те, що ці символи стилістично примітні.
Кришка гробниці, мабуть, була додана в сьомому і восьмому століттях, а ремонт нижньої мозаїки був проведений після епохи Юстиніана.