Біологи з’ясували, чому у страусів ему такі маленькі та криві крила

11.10.2024   06:30    22

Дослідники з Наукового інституту Токіо виявили цікавий механізм, що пояснює, чому кістки крил в ему стали такими короткими й асиметричними. Кістки крил різняться за довжиною і формою у різних особин ему. Нерідко відрізняються навіть ліве і праве крило в одного птаха. Це явище пов’язане з тим, що в дистальних (крайніх) відділах крил взагалі не формуються м’язи.

Останні новини:  В Японії науковці створили пластик, який повністю розкладається в морській воді

Під час розвитку саме брак м’язів призводить до недостатньої рухливості крил ембріона в яйці, а це зі свого боку призводить до неправильного формування кісток: кістки крил зростаються асиметрично. Вчені виявили, що клітини-попередники м’язів під час розвитку птаха в яйці піддаються запрограмованій загибелі.

Дослідження, що вийшло в Nature Communications, підкреслює, що відкриття особливостей руху ембріона прокладає дорогу до розуміння складних процесів формування скелетних структур. Рухи ембріона відіграють важливу роль не тільки в подовженні скелетних кісток, а й у їхньому симетричному розвитку.

У майбутньому автори планують з’ясувати, чому ембріон ему став таким малорухомим, як на це впливають зовнішні чинники та умови середовища.

Останні новини:  Супутники Марса насправді можуть бути фрагментами чогось набагато більшого