Про користь золи у дачних справах не говорить хіба що лінивий, але іноді джерело калію та фосфору може призвести до гнітючих наслідків. Помилки найчастіше роблять початківці городники, але іноді її допускають і досвідчені дачники.
Не всяка зола підходить
Не можна використовувати на городі або в саду золу, яка залишилася після спалювання паркану або сміття. Зола з мангалу також найчастіше не підходить, тому що нерідко для розпалювання використовують спеціальний засіб, який є сильнодіючим на рослини хімією.
Підходить зола, яка залишилася з печі або просто після спалювання гілок або полін.
Полум’я, що догоряє
Не можна використовувати золу скрізь, де заманеться. Іноді рослинам потрібен кислий грунт, а зола діє як розкислювач, тому виходить, що сіянці погано ростуть і дачник дивується чому так відбувається. Перед внесенням золи слід перевірити кислотність ґрунту. Зробити це можна за допомогою води та оцту.
Дозування
Не можна сипати золу стільки, скільки заманеться. Дозування має дотримуватися, інакше може статися дисбаланс мікроелементів. Наприклад, рослини отримають багато фосфору та калію, а азоту, навпаки, буде мало, що неодмінно позначиться на кількості та якості врожаю.