Так ґрунт для озимого часнику не готують: голівки дрібні, і врожайність знижується

04.10.2024   05:31    16
Осінь – це час саджати часник під зиму. Кожен городник має свою технологію посадки, однак майже всі припускаються одних і тих самих прикрих помилок під час підготовки грядок.

Городники розповіли про помилки під час підготовки грядок для озимого часнику

Дізнайтеся про поширені помилки під час підготовки грядок для озимого часнику, а також як правильно заправити ґрунт.

Помилка №1. Неправильне внесення органіки

Як правильно вносити органіку? Перегній вносять під перекопування, під підготовку ґрунту, під попередників або за місяць до посадки. Під попередників – навіть краще: знижується кількість азоту.

І гній: заправляти ним борозни перед посадкою не варто. Бажано внести його під попередників. Якщо ґрунт дуже бідний і немає перегною – за 2-3 місяці до посадки.

Останні новини:  Які рослини на ділянці вважаються “розсадником” попелиці

Але заправка гноєм виправдана лише на бідному ґрунті, і під часник краще вносити перегній-сипець. Гній сприяє надмірному зростанню листя та стрілок і, як надлишок азоту, підвищує ймовірність ураження хворобами, знижує лежкість часнику.

Помилка №2. Про азотні добрива

З осені вносять азотні добрива не часто. У цьому немає потреби. Зубчики часнику мають укорінитися, але не проростати. І вже принаймні не пускатися в активне зростання, адже підмерзнуть сходи.

Та й у холодному ґрунті під час посадки часнику ґрунтова біота не буде працювати – адже вона повинна “переробити” азот.

А навесні з талими водами частина добрив іде у нижні шари ґрунту, вимивається.

Останні новини:  Дід 40 років працював у саду і показав, як НЕ треба доглядати за яблунями

Тож, з одного боку, начебто й потрібен азот, зокрема для розподілу в ґрунтовому шарі, з іншого – ймовірні втрати.

Ці 3 поширені помилки допускає майже кожен дачник під час підготовки грядок для озимого часнику

Іноді азотні добрива вносять до складу комплексних – наприклад, азофоска. У більшості випадків азот вносять як підживлення навесні.

Помилка №3. Про концентрацію солей та сумісність

Розповідаємо про всі добрива для заправки. Зокрема, перед посадкою часто вносять фосфорно-калійні добрива – від 1/3 до 2/3 річної норми. Вносять сульфат калію, калімагнезію, суперфосфат тощо.




Це потрібно і для мобілізації елементів живлення – той же фосфор доступний не відразу, і той же суперфосфат протягом року буде доступний лише на 40% у середньому.

Останні новини:  Для чого на дачі всюди сіяти петрушку, що від цього буде

Але розсипати добрива перед самою посадкою не потрібно. Високі концентрації солей можуть обпалити зубчики, що укоріняються. Або навесні. Ось чому добрива вносять під перекопування – і заздалегідь.

Крім того, не варто поєднувати несумісне. Отож, не змішують фізіологічно кислі та лужні добрива. Наприклад, у гною кисла реакція, а у золи – лужна. Тому золу з гноєм змішувати не варто.

До того ж, при суміщенні ряду елементів можуть утворюватися важкорозчинні з’єднання. При внесенні добрив восени та під час весняно-літніх підживлень, про це важливо замислюватися.


noviydoctor.com