Що робити, якщо сохнуть флокси в саду

01.10.2024   17:15    15
Якщо ваші флокси почали сохнути, не панікуйте. Догляд, турбота і своєчасні правильні заходи можуть повернути їх до життя за дуже короткий час.

Що робити, якщо флокси сохнуть в саду: поради експертів

Флокси — справжні зірки саду. Вони додають барв і чарівного аромату до будь-якої квіткової клумби. Але іноді трапляється неприємність: флокси починають сохнути. Що ж робити в такій ситуації, щоб повернути їм життя і красу? Якщо ваші флокси виглядають засмученими, ніби втомлені від сонця і почали підсихати, причина може ховатися в декількох аспектах.

Зверніть увагу на полив. Флокси дуже чутливі до нестачі вологи, особливо в спекотний період. Важливо, щоб ґрунт, на якому ростуть флокси, був постійно вологим, але не перезволоженим. Якщо рослини не отримують достатньо води, їхнє листя починає сохнути і скручуватися, квіти втрачають насиченість кольору. Найкраще поливати флокси рано вранці або пізно ввечері, коли сонце не таке палке і волога має час проникнути до коренів. Полив під корінь — ось ключ до здорових флоксів, оскільки вода на листках під прямими сонячними променями може спричинити опіки.

Останні новини:  Всього лише 1 хитрість допоможе вам збільшити врожай полуниці

Якщо проблема не у воді, то наступний пункт для перевірки — стан ґрунту. Флокси люблять пухкий, добре дренований ґрунт, багатий на органічні речовини. Якщо ви помітили, що ґрунт став занадто твердим або занадто сухим, рослини можуть страждати від нестачі кисню і поживних речовин. Спушуйте землю навколо рослин і додайте компост або органічне добриво, щоб допомогти флоксам отримати необхідну їм енергію для росту.

Останні новини:  Садівники пояснили, чому не треба поспішати висаджувати магазинні саджанці троянд
Чому флокси сохнуть на городі і як це виправити

Борошниста роса є одним із найпоширеніших ворогів флоксів. Вона проявляється як білий наліт на листках, який призводить до їхнього засихання. Якщо ви помітили подібні ознаки, негайно видаліть уражені частини рослини і обробіть її спеціальними засобами проти грибкових захворювань, наприклад, фунгіцидами або домашнім розчином соди та мила. Не забувайте дотримуватися відстані між рослинами під час посадки, щоб забезпечити достатню циркуляцію повітря, яка запобігає розвитку хвороб.




Також зверніть увагу на підживлення. Флокси потребують регулярного внесення добрив, особливо в період активного росту. Брак поживних речовин може зробити їх слабкими і схильними до хвороб. Комплексні добрива, що містять азот, фосфор і калій, допоможуть рослинам відновити свою силу і повернути пишність.

Останні новини:  Для чого на дачі всюди сіяти петрушку, що від цього буде
Чому флокси сохнуть на городі і як це виправитиЧому флокси сохнуть на городі і як це виправити

Іноді проблема може бути викликана шкідниками. Флокси люблять різні комахи, зокрема попелиця та кліщі, які висмоктують соки з рослини, роблячи її слабкою і сухою. Регулярно оглядайте рослини на наявність шкідників і обробляйте їх спеціальними засобами або використовуйте народні методи боротьби, такі як настої часнику чи цибулі.


noviydoctor.com