Сусіди за спиною називали мої гортензії “провалом”, та правильна обрізка все вирішила

24.09.2024   18:23    12
Гортензії – справжня прикраса вашого саду, але тільки в тому випадку, коли за ними правильно доглядають. Основні правила обрізки допоможуть покращити вигляд рослини.

Як правильно обрізати гортензію восени

Багато садівників вважають обрізку гортензії простою забаганкою, але насправді ця процедура є дуже важливою. Від неї залежить той факт, чи буде ваш кущ у майбутньому пишним та квітучим або ж залишиться хирлявим і похмурим. Правильна обрізка – головний крок на шляху до успіху.

Останні новини:  Чи можна сіяти буряк, якщо випав сніг: тонкощі процедури

Як обрізати гортензію

У багатьох виникає питання, коли найкраще починати процедуру – навесні чи все-таки восени. Відповідь залежить від того, які зазвичай зими у вашому регіоні. Якщо вони морозні та довгі, то експерти радять відкласти обрізку до весни. В іншому разі беріться за ножиці восени.

Садівники розкрили основні правила осінньої обрізки гортензій для покращення вигляду рослини

Існують головні правила обрізки гортензії. Перш за все, обирати для обрізки завжди потрібно сухі та хворі гілки. Вони забирають у кущів усі сили. Крім того, важливо прорідити середину куща. Виріжте гілки, які ростуть всередину. Так повітря буде циркулювати краще, а грибок не з’явиться.

Для обрізки гілок на гортензії потрібно використовувати тільки гострі та чисті садові ножиці. Обріз роблять обов’язково під кутом 45 градусів. Так вода на зрізі затримуватись не буде, а гниль не почне прогресувати.

Останні новини:  Про користь яєчної шкаралупи для рослин: городникам на замітку
Садівники розкрили основні правила осінньої обрізки гортензій для покращення вигляду рослиниСадівники розкрили основні правила осінньої обрізки гортензій для покращення вигляду рослини

Починати обрізку потрібно з найперших років після посадки гортензії. Поки вона молода, видаляйте лише слабке гілля. Після міцнішання куща, можете починати надавати їй форму. Якщо гортензія зовсім постаріла, не варто її викопувати. Навесні, коли сік ще не почав рухатись, обріжте гілки на висоті 30-40 см від землі. Кущ наче переродиться. Втім, почне цвісти він не одразу, а через рік або два.





noviydoctor.com

Останні новини:  Найпростіший спосіб підкислення ґрунту під лохиною