Вчені встановили, чим харчувалися птахи мезозойської ери

Вчора,   20:30    376

Нещодавні дослідження скам’янілих останків птахів виду “Longipteryx chaoyangensis”, що жили близько 120 мільйонів років тому, виявили, що їхній раціон складався переважно з плодів, а не з риби, як вважалося раніше, пише Успіх in UA.

До останнього часу палеонтологи припускали, що L. chaoyangensis, через свою подовжену форму черепа і зуби з міцною емаллю, мали рибоїдний раціон, подібний до сучасних зимородків. Однак жодних слідів риби в залишках цих птахів не було виявлено. Більше того, на відміну від типових рибоїдних птахів, лонгіптерикси мали зуби лише на кінці дзьоба, що піддавало сумнівам гіпотезу про їхній рибоїдний спосіб життя, повідомляє cikavosti.com.

Останні новини:  Вчені назвали точне місце, звідки почалась пандемія коронавірусу

Прорив у розумінні раціону цих птахів став можливим завдяки випадковій знахідці в палеонтологічній колекції китайського музею. Вчені виявили два екземпляри L. chaoyangensis із залишками їжі в шлунку. Аналіз показав, що це були насіння плодів голонасінних рослин, споріднених із хвойними та деревом гінкго. Це відкриття повністю змінило уявлення про дієту цих стародавніх птахів.

Окрім фруктів, дослідники припускають, що лонгіптерикси могли харчуватися і комахами. Враховуючи кліматичні умови території, де вони жили, їхній раціон, ймовірно, був сезонно змінним і включав різноманітні джерела їжі. Це могло бути стратегічним підходом для виживання в умовах обмежених ресурсів у різні пори року.

Останні новини:  У Німеччині знайшли раніше невідомий твір Моцарта

Попри зміну уявлень про харчування, палеонтологи все ще намагаються зрозуміти, чому в цих птахів розвинулися такі міцні зуби з товстою емаллю. Однією з гіпотез є те, що їхній гострий дзьоб і зуби могли використовуватися не лише для добування їжі, а й служили інструментом захисту або відігравали роль у соціальній чи статевій конкуренції.

Останні новини:  Учені розробили новий метод для вивчення надр вулканів

Таким чином, відкриття нових аспектів життя Longipteryx chaoyangensis показує, наскільки різноманітною та складною могла бути поведінка цих стародавніх птахів, розкриваючи нові можливості для подальших досліджень їхньої еволюції.