Українські науковці показали скіфські прикраси із зображенням битви Геракла з левом

Вчора,   19:30    255

Представники Національного музею історії України показали золоті нашивні пластинки, знайдені українськими археологами у скіфському кургані Товста Жовтокам’янська Могила в Дніпропетровській області, пише Успіх in UA.

Про це йдеться на сторінці “Скарбниця Національного музею історії України” у Facebook.

На прикрасах зображено битву Геракла з левом.

Пропорції між фігурами порушені, мабуть, в тому був певний розрахунок – підкреслити велич героя та ницість перед ним супротивника.

“У скіфів були свої уявлення про героїв-захисників, і за грецькими зображеннями вони розповідали власні легенди та міфи”, – говорять фахівці.

Так, представники музею розповіли, про походження назви “Молочний Шлях”.

Останні новини:  Астронавти, які застрягли на МКС, голосуватимуть на виборах президента США прямо з космосу

Назва з’явилася завдяки давньогрецькому міфу про малюка Геракла. Він був сином смертної жінки Алкмени та бога Зевса, володаря Небес. Природно, що дружина Зевса Гера від народження Геракла зненавиділа його та потім все життя влаштовувала йому якісь неприємності. А для батька син був улюбленим, він бажав йому шляху непереможного героя. Аби посилити божественну природу малюка, Зевс підклав його до грудей Гери, коли богиня спала міцним сном. Але за деякий час Гера прокинулася, розірвавши чарівні пута сновидінь, накинуті за наказом Зевса Гіпносом (бо він має владу як над людьми, так і над богами). Прокинулася Гера і відштовхнула від себе малого Геракла. Сталося це так раптово та різко, що краплини молока залили небо й так і залишилися на ньому, перетворившись у сяючі зірки, названі людьми Молочним Шляхом.

Останні новини:  В Австралії знайшли рештки предка тасманійських тигрів

А Гераклові вистачило молока, яке від встиг висмоктати, щоб набути величезної сили, завдяки якій йому не один раз вдавалося простояти різним божественним істотам. Проявилася ця сила вже невдовзі, коли мстива Гера наслала до колиски малюка змій. Але Геракл не розгубився та власноруч задушив плазунів.




Коли Геракл підріс та став вправним леґінем, почався його шлях воїна та оборонця людей від різних потвор. Першим випробуванням стала битва з немейським левом – чудовиськом, що спустошувало долину Немею. Звіра не брала жодна зброя. І тоді Геракл схопився з ним голіруч та задушив лева. З його шкури герой зробив собі накидку-панцир, яка стала його атрибутом та не раз рятувала у сутичках.

Останні новини:  Нейробіологи зі США підтвердили, що мозок жінки під час вагітності зазнає кардинальних змін