Хвоя – це цінна сировина, з якої можна взяти максимум користі. Є багато способів її використання. Чим хвоя корисна у саду та на городі, розберімося у подробицях.
Подробиці
Суха хвоя взимку служить утепленням для теплолюбивих рослин на клумбі, щоб вони не вимерзали під час морозів. Гілки рослини опускають донизу й засипають хвоєю.
Також із хвої можна зробити мульчу. Вона затримує вологу рослинам, не дає прорости бур’янам. Але така мульча підкислює ґрунт, тому не всі рослини її люблять. У випадку, якщо захочете замульчувати хвоєю грядки, то треба розкислити ґрунт золою або крейдою.
Деякі дачники додають її у компостну купу, хвоя багата на корисні мікроелементи, а також на фітонциди, вона здатна знищити шкідливі бактерії. А щоб хвоя швидше перегнила у компості, треба додати туди харчові відходи чи гній.
Хвоя допоможе боротися зі шкідниками та хворобами садових рослин. Треба зробити настій голок з водою 1:2 й обробляти рослини, уражені фітофторозом та борошнистою росою. Також обробляють фруктові дерева від плодожерки та попелиці.
У погребі сухою хвоєю пересипають урожай, щоб довше зберігався. Хвоя має бактерицидні властивості, урожай не загниватиметься.