Американські військові використовують машини як мішень у навчаннях із виявлення та нейтралізації безпілотників і ракет із низькою площею розсіювання та тепловою сигнатурою.
У межах навчань «Northern Strike 24-2» у штаті Мічиган, ВПС США показали мікролітаки, які імітували повітряні загрози умовного противника. Як розповіли оглядачі The War Zone, одним із ключових елементів навчань є використання одномісних літаків JSX-2, які завдяки своїй малій величині та маневреності ідеально підходять для імітації крилатих ракет і безпілотників.
Мікролітак оснащений турбореактивним двигуном TJ100 від чеської компанії PBS Aerospace з максимальною тягою двигуна у 281 фунт (127,46 кгс). Вдосконалений JSX-2, що з’явився на початку 2010-х років, став більшим і має більш обтічну конструкцію, а також шасі, яке повністю забирається. Він також оснащений парашутною системою відновлення, яка може бути розгорнута за допомогою ракети в разі аварійної ситуації в польоті.
Швидкість машини досягає 240 миль на годину (386 км/год), а максимальна дальність польоту становить 410 миль (659 км).
Літаки обладнані гондолами під фюзеляжами, які можуть містити додаткове обладнання для військової підготовки.
Оглядачі зазначають, що використання американськими військовими пілотованих літаків як сурогатів різноманітних повітряних загроз, особливо крилатих ракет, для допомоги в підготовці, випробуваннях і оцінці не є чимось новим. Річ у тім, що головна причина використання такої техніки полягає в обмеженнях роботи БПЛА над США, оскільки безпілотники гарні для використання в суворо контрольованому повітряному просторі, наприклад, над ракетними полігонами, але не придатні для використання у великих силових навчаннях.
Крім того, порівняно з дронами як мішенями, які зазвичай розраховані на один політ, перш ніж їх потрібно буде відновити та відремонтувати перед повторним використанням, пілотовані літаки можуть виконувати кілька місій на день, і часто вони можуть робити це з набагато меншими загальними витратами.
Також JSX-2, має додаткову можливість краще відтворювати менші та гнучкіші дозвукові загрози не лише візуально, а й у плані ефективної поверхні розсіювання та інфрачервоної сигнатури. Усе це робить ціль більш точною для навчання та тестування.