США звернулися за міжнародною допомогою для відкриття Ормузької протоки

27.05.2026   08:15    941

США активно просувають плани щодо створення міжнародної коаліції для відкриття Ормузької протоки, оскільки ціни на нафту стрімко зростають через побоювання тривалих перебоїв у світових поставках палива.

Про це йдеться в телеграмі Державного департаменту, з якою ознайомилося агентство Reuters, передає Укрінформ.

Оскільки війна проти Ірану триває вже два місяці, переговори зайшли в глухий кут, а життєво важлива Ормузька протока залишається закритою, світові ціни на енергоносії зростають, що викликає занепокоєння щодо ризиків економічного спаду.

Останні новини:  У Навроцького пояснили скандал із орденом Зеленського: чому Муссоліні та Єкатерину ІІ не чіпатимуть

Як ознака того, що США також передбачають сценарій припинення бойових дій, у телеграмі Держдепартаменту країнам-партнерам запропоновано приєднатися до нової коаліції «Maritime Freedom Construct» (MFC), щоб забезпечити можливість суднам рухатися протокою.

«MFC є критично важливим першим кроком у створенні архітектури морської безпеки для Близького Сходу після конфлікту», – йдеться у телеграмі, яку планувалося усно донести до країн-партнерів до 1 травня.

Останні новини:  В Ірані заявили, що $12 мільярдів заморожених активів країни будуть розблоковані

Франція, Велика Британія та інші країни провели переговори щодо участі в такій коаліції, але заявили, що готові допомогти відкрити протоку лише після закінчення конфлікту.

Як повідомили в Білому домі в середу, у вівторок Трамп обговорив з американськими нафтовими компаніями, як пом’якшити наслідки можливого продовження блокади іранських портів з боку США на кілька місяців, якщо це буде необхідно.

Останні новини:  Китай посилює ШІ-гонку зі Сполученими Штатами - розвідка

Фото: US Central Command


news-xl.net