Японський автовиробник Mazda розвіяв чутки про можливе зникнення своїх найкомпактніших моделей, підтвердивши плани з розробки нових поколінь хетчбека Mazda2 та кросовера CX-3. Попри глобальну тенденцію до збільшення розмірів автомобілів, компанія зберігає вірність сегменту компактних авто, принаймні на деяких ключових ринках, інформує Автопілот з посиланням на Motor1.com.

Інформація надійшла безпосередньо від керівника австралійського підрозділу Mazda, Вінеша Бхінді. В інтерв’ю виданню Drive він заявив, що компанія працює над наступними генераціями цих моделей. Це важливий сигнал для прихильників бренду, адже поточні версії Mazda2 та CX-3 присутні на ринку вже досить тривалий час і потребують оновлення, щоб залишатися конкурентоспроможними.

Однак шанувальникам доведеться запастися терпінням. За словами Бхінді, прем’єра новинок відбудеться не раніше 2027 року. Причиною такої затримки є обмеженість ресурсів для досліджень та розробок. Компанія має чіткий список пріоритетів, і наразі основні зусилля спрямовані на інші проєкти, зокрема на розробку наступного покоління популярного кросовера CX-5. «Я б хотів, щоб у нас були нескінченні ресурси, які б дозволили робити все одночасно, але це не так», — зазначив топменеджер. Подібний підхід до планування є частиною корпоративної стратегії, яка детально регламентує розподіл інвестицій та відповідає внутрішнім умовами конфіденційності та комерційним зобов’язанням.

Очікується, що майбутні Mazda2 та CX-3, як і їхні попередники, будуть побудовані на спільній платформі. Це дозволить оптимізувати витрати на виробництво та зберегти доступну ціну, що є критично важливим для автомобілів цього класу. Уніфікація компонентів є поширеною практикою в індустрії, яка допомагає брендам пропонувати сучасні технології навіть у бюджетних сегментах.

Останні новини:  Яким міг би бути новий Land Rover Freelander: дизайнер показав яскравий дводверний концепт

Що стосується дизайну, то головним джерелом натхнення для нових моделей може стати концепт-кар X-Coupe. Цей п’ятидверний компактний хетчбек був представлений як демонстрація еволюції фірмової мови дизайну Kodo. Його риси, ймовірно, знайдуть своє відображення в серійних автомобілях, надаючи їм більш динамічного та виразного вигляду. Філософія Kodo, або «Душа руху», завжди була візитною карткою Mazda, і її подальший розвиток обіцяє ще більш емоційні та елегантні форми.

Інтер’єр концепту X-Coupe також дає уявлення про можливий напрямок розвитку салонів майбутніх компактів. Він був орієнтований на водія, мав спортивне кермо зі зрізаною нижньою частиною та обходився без величезного центрального дисплея, що підкреслювало фокус на задоволенні від водіння. Такий мінімалістичний та водночас спортивний підхід повністю відповідає духу Mazda.

Останні новини:  BMW iX3 отримав звання «Всесвітній автомобіль року»

На жаль для американських споживачів, компанія не планує повертати Mazda2 та CX-3 на ринок США. Протягом останнього десятиліття попит на компактні хетчбеки та кросовери там суттєво знизився, а покупці все частіше віддають перевагу значно більшим позашляховикам. Тому основні ринки збуту для новинок залишаться в Європі, Азії та Австралії, де компактні автомобілі досі користуються високою популярністю завдяки своїй економічності та маневреності в умовах щільного міського трафіку.