Блокування Telegram: Дуров порівняв Росію з Іраном

12.02.2026   22:15    305

Блокування Telegram: Дуров порівняв Росію з Іраном

Фото: Dofa.news

РФ уповільнює Telegram

Засновник сервісу нагадав, що вісім років тому Іран спробував застосувати ту саму стратегію і зазнав невдачі.

Уповільнення месенджера Telegram в Росії є спробою влади змусити користувачів перейти на контрольований державою сервіс. Про це у вівторок, 10 лютого, написав засновник Telegram Павло Дуров у своєму каналі.

Останні новини:  Вимагає допомоги з Ормузом: Трамп пригрозив відкласти саміт із Сі

За його словами, влада РФ обмежує доступ до Telegram у прагненні «змусити своїх громадян перейти на контрольований державою додаток, створений для стеження та політичної цензури».

«8 років тому Іран спробував застосувати ту саму стратегію і зазнав невдачі. Він заборонив Telegram під вигаданими приводами, намагаючись змусити людей перейти на державну альтернативу», — зазначив Дуров.

Останні новини:  Прем'єр Бельгії закликав ЄС до переговорів з Росією щодо миру в Україні

Попри заборону, вказав він, «більшість іранців все ще користуються Telegram». Користувачі, обходячи цензуру, віддають перевагу цьому месенджеру «перед додатками, що перебувають під спостереженням».

«Обмеження свободи громадян ніколи не є правильним рішенням. Telegram відстоює свободу слова та приватність, незважаючи на тиск», — наголосив засновник месенджера.

А у серпні 2025 року Росія фактично заблокувала дзвінки через Telegram та WhatsApp, заявивши, що «месенджери масово використовують шахраї та зловмисники, які залучають росіян у диверсійну та терористичну діяльність».

Останні новини:  Дональд Туск заявив про реальну загрозу виходу Польщі з Євросоюзу


korrespondent.net