В Китаї падає попит на електроавтомобілі

01.01.2026   04:50    420


Китайські автовиробники скорочують операції через низький попит на електромобілі

Близько 50 виробників електромобілів у Китаї, які не приносять прибуток, зіштовхнулись з необхідністю скорочення або згортання своєї діяльності. Аналітики стверджують, що десятки китайських виробників електричних автівок в 2026 році опиняться перед вирішальним вибором на тлі зниження внутрішнього попиту, що змусить нерентабельні компанії залишити найбільший автомобільний ринок у світі.

Останні новини:  Volkswagen може отримати твердотільні батареї для електромобілів вже цього року

Прогнозоване зниження продажів у 2024 році

Китайський автомобільний сектор готується до зниження продажів наступного року вперше з 2020 року. Це обумовлено перевиробництвом та зменшенням державної підтримки в галузі. Якщо автомобілі, на думку молодих водіїв, не будуть вражаючими, час буде проти тих компаній, – зазначає Цянь Кан, власник заводу з виробництва друкованих плат для автомобілів в провінції Чжецзян на сході Китаю.

Учасникам ринку доведеться боротися з вичерпаними грошовими субсидіями та податковими стимулами. За прогнозами аналітиків, поставки на внутрішній ринок значно зменшаться наступного року, навіть якщо виробники запропонують значні знижки для залучення покупців.

Останні новини:  Китайський електроседан SAIC Z7 виглядає як Porsche Taycan, але коштуватиме в рази дешевше

Перспективи податкових пільг для покупців

Пекін планує в січні оголосити, чи буде подовжена субсидія на суму 20,000 юанів (2,852 доларів США) за обмін машини. На цей час покупці електромобілів звільнені від 10-відсоткового податку на покупку. Ці покупки оподатковуватимуться на 5% з січня і повернуться до стандартної 10-відсоткової ставки у 2028 році.

Останні новини:  Lexus на вершині, а Toyota втрачає позиції: рейтинг надійності авто 2026 року


autoporady.com