Американська компанія JD Power оприлюднила результати масштабного дослідження надійності автомобілів трирічного віку. Головним висновком 2026 року стало те, що перевірені часом бензинові двигуни виявилися набагато стабільнішими за складні гібридні та електричні установки.

Про те, які бренди очолили список, а які розчарували власників, повідомляє Експерт з посиланням на дослідження JD Power.

Тріумф Lexus та «падіння» Toyota

Четвертий рік поспіль абсолютним лідером рейтингу стає Lexus із показником 151 проблема на 100 машин (PP100). Модель Lexus IS взагалі визнали найнадійнішим автомобілем у світі.

Останні новини:  Автомобілі, які проїдуть півмільйона кілометрів

Проте материнська компанія Toyota змусила прихильників нервувати: за рік бренд опустився з четвертого на восьме місце. Попри це, корпорація Toyota Motor забрала найбільше нагород на рівні моделей — одразу вісім відзнак отримали Corolla, Camry, Tacoma, Sienna, 4Runner, а також Lexus UX та GX.

Гібриди та електрокари — головний біль власників

Дослідження показало чітку закономірність: чим складніша силова установка, тим частіше вона ламається.

Останні новини:  Tesla знову змінила правила перенесення автопілота FSD: погані новини для покупців Cybertruck

  • Бензинові авто: найнадійніші (198 PP100).
  • Гібриди: 213 PP100.
  • Електромобілі (BEV): 237 PP100.
  • Плагін-гібриди (PHEV): найпроблемніші (281 PP100). Кількість скарг на плагін-гібриди на 42% вища, ніж на класичні бензинові версії. Власники нарікають не лише на залізо, а й на софт: 40% водіїв отримували оновлення програмного забезпечення, але лише 27% з них помітили бодай якесь покращення.

Європейський преміум в аутсайдерах

Поки японці та американські марки на кшталт Buick (лідер мас-маркету) та Cadillac демонструють стабільність, європейські гіганти опинилися внизу списку. Найгірші результати показали Volkswagen, Volvo, Land Rover, Audi та Mercedes-Benz.

Основна причина провалу — перенасиченість дисплеями та складними електронними системами, які постійно «глючать». Навіть престижний Porsche, хоч і потрапив до трійки найкращих у преміум-сегменті, все одно має значно більше скарг, ніж лідери з Японії.