Експрезиденту Південної Кореї оголосили вирок

Сьогодні,   18:10    223

Експрезиденту Південної Кореї оголосили вирок

Фото: Getty Images

Юн Сок Йоля визнали винним у фальсифікації документів під час спроби захоплення влади

Районний суд Сеула оголосив перший вирок експрезиденту Юн Сок Йолю, призначивши покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі.

Колишнього президента Південної Кореї Юн Сок Йоля визнали винним у перешкоджанні правосуддю та фальсифікації документів під час спроби захоплення влади. Про це 16 січня повідомляє Reuters.

Зазначається, що районний суд Сеула оголосив перший вирок експрезиденту Юн Сок Йолю, призначивши покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі. Головним пунктом обвинувачення стало перешкоджання силовикам у виконанні ордера на його арешт після резонансних подій грудня 2024 року.

Останні новини:  Європа має три сценарії захисту Гренландії від США - ЗМІ

Суддя підтвердив, що колишній глава держави свідомо заважав правоохоронним органам виконувати їхні обов’язки. Крім перешкоджання правосуддю, у справі зафіксовано низку інших тяжких порушень:

    • фальсифікація офіційних документів, які готувалися для легалізації воєнного стану.

 

    • ігнорування судових вимог, обов’язкових для введення особливого правового режиму.

 

    • зловживання владою під час спроби запровадити воєнний стан у грудні минулого року.
Останні новини:  Кремль на весь світ принижує Трампа: озвучено тривожну заяву про майбутнє України

 

Рішення суду є першим кримінальним вироком у низці справ, пов’язаних із невдалою спробою Юна утримати владу силовим шляхом. Проте крапку в справі ще не поставлено, оскільки сторона захисту має право на оскарження вердикту в апеляційному порядку.

Під час фінальних слухань у Центральному суді Сеула сторона обвинувачення наполягала на найсуворішому покаранні — смертній карі. Спецпрокурор Чо Ин Сук назвав Юн Сок Йоля «ватажком повстання», який намагався узурпувати владу, встановивши контроль над судовою та законодавчою гілками.

Останні новини:  Ринок прогнозів розраховує на імпічмент Трампа: ставки різко зросли

Проте «військовий переворот» завершився повним фіаско, бо військові навіть не змогли заблокувати парламент, щоб завадити парламентарям скасувати воєнний стан.




Через масштабні мітинги біля входу до парламенту блокування будівлі було зірвано. Через шість годин президент скасував воєнний стан та попросив у народу вибачення, а вже 14 грудня президенту Юн Сок Йолю оголосили імпічмент. Трохи пізніше, 31 грудня, суд видав ордер на його арешт.


korrespondent.net