За половиною весни і вже зараз аграрії хапаються за голову, адже є величезний дефіцит опадів, що загрожує сільському господарству та екосистемам у Європі. Про це пише рейтингове видання Politico.

У матеріалі йдеться, що в країнах Центральної та Східної Європи квітень видався незвично сухим, що може спричинити серйозні труднощі для аграрного сектору та логістики.

Автори публікації зазначають, що від України до Бельгії більшість Європи стикається з небезпечним дефіцитом опадів. Ранній прихід посушливого періоду створює новий виклик не тільки для фермерів та ланцюжків поставок, а й для ширших сфер – від торгівлі до світової продовольчої безпеки.

Останні новини:  Євросоюз виділив Молдові €20 мільйонів для зміцнення ППО

За інформацією Європейської обсерваторії посух, до середини березня значні території Польщі, України, Балкан, Греції, Швеції, Ірландії та Німеччини віднесені до категорії підвищеного ризику через брак дощів.

ЗМІ наводить заяву провідного наукового співробітника обсерваторії Андреа Тореті, який наголошує, що в останні два-три місяці опадів у Європі було вкрай мало, а температура залишається значно вищою за норму. За його словами, ситуація стрімко погіршується, особливо у Центральній та Східній Європі.

У публікації йдеться, що ситуація дуже схожа на ту, яку нам довелося пережити у 2018 році. Наразі спостерігаються приблизно ті ж кліматичні умови, що й були у 2018 році перед руйнівною посухою. Остаточний масштаб проблем багато в чому залежатиме від погодної картини найближчих тижнів, яка поки не вселяє оптимізму.

Якщо найближчим часом опадів не стане більше, аграрний сектор може зазнати серйозних втрат, попередив Тореті.

Останні новини:  Канада відкладе переговори про нову торговельну угоду зі США

Як звертає увагу “Politico”, у Східній Європі становище ще критичніше: ґрунт не встиг відновитися після торішньої посухи через суху зиму. Особливо важко ситуація складається в Україні та Польщі — ключових експортерах зерна на світовий ринок. В Україні ситуація ускладнюється постійною загрозою обстрілів, які провокують пожежі у висушених районах.