Американське видання Car and Driver оприлюднило результати порівняльного тест-драйву електричного Mercedes-Benz G580 EV та Mercedes-Benz G550 з бензиновим мотором. Обидві машини 2025 модельного року мали однакові шини Falken Azenis FK520 275/50 R20, а тест проводився за оригінальною методикою й був націлений на виявлення нюансів динаміки та керованості.
Зовні машини виглядають майже однаково. Хіба що у G580 EV замість стандартного «грилю» з кенгурятником – закрита решітка радіатора з підсвічуванням, а в невеликому кофрі на задніх дверях не запаска (вона туди не влізе), а зарядний шнур. Електродвигуни на кожному колесі в сумі видають 579 к.с. і живляться від розташованої між ними батареї на 116 кВт-год – все це важить чималі 3170 кг. Бензиновий G550 легший (2585 кг з повним баком), але його 3-літрова рядна «турбошістка» розвиває 443 к.с.
Таким чином, питома потужність вища саме в «електрички», тому, попри перевагу в кілька сотень кілограмів, у розгоні з місця до 100 км/год вона виявилася швидшою: 4,1 проти 5 секунд. А дистанцію у чверть милі (402 м) G580 EV подолав за 12,6 секунди проти 13,6 у G550. Зауважимо, що в останнього 9-ступенева автоматична коробка передач, тоді як в електромобіля коробки немає як такої.
Також фахівці заміряли час проходження автомобілем кола діаметром 90 м, що дозволило порахувати середнє бічне прискорення автомобіля на треку. І тут електрична машина виявилася сильнішою, показавши 0,80 g проти 0,63 в опонента. Пояснюється це нижчим центром ваги, що дозволяє залишатися на траєкторії за більшої швидкості.
З гальмуванням зі 112 км/год (70 миль/год) до повної зупинки електромобіль також впорався краще, зупинившись через 49,38 м, тоді як топверсії бензинового «Гелендвагена» знадобилося на це 50,29 м. Менше за метр, але в реальному житті це може коштувати комусь життя. Справа тут теж у центрі ваги: в електромобіля він трохи зміщений назад.
Останнім випробуванням став заїзд на пандус з ухилом 20° – суть у тому, щоб змоделювати діагональне вивішування. Хто зміг вище забратися на пандус одним з передніх коліс без відриву протилежного заднього від поверхні (з поправкою на колісну базу – вона враховується у розрахунках), той і переміг. І тут перемога теж дісталася електромобілю!