
У Монако на аукціон RM Sotheby’s виставили болід “Формули-1” Ferrari 2001 року. За нього можуть отримати понад 10 мільйонів доларів, адже на авто виступав Міхаель Шумахер. Про уславлений спорткар розповіли на сайті аукціонного дому, пише Аvtodream.
Цей болід Ferrari F2001 – одне з усього 11 авто, підготовлених до сезону “Формули-1” 2001 року. На ньому Міхаель Шумахер виступав у кількох перегонах.
Зокрема, за кермом цього Ferrari F2001 Шумахер переміг у знаменитому Гран-прі Монако. Пізніше на цьому боліді німець також виграв етап в Угорщині, що дозволило йому достроково завоювати титул чемпіона світу.
Чемпіонський Ferrari Шумахера зберегли, а в 2024-2025 роках відреставрували, і тепер він здатен їздити самостійно. Його підготували для використання на гоночному треку в рамках програми Ferrari Corse Clienti. Примітно, що в 2017 році невідреставроване авто пішло з молотка за $7,5 мільйона.
Болід Ferrari F2001 розроблений під керівництвом Росса Брауна та Рорі Бірна. Він повністю виготовлений з карбону та важить усього 600 кг.
Спортивне авто оснащене високооборотним 3,0-літровим V10 потужністю 825 к. с. при 17 000 об/хв та 7-ступінчастою роботизованою КПП. Він здатен розігнатися до 100 км/год приблизно за 2 с і розвинути понад 350 км/год.