Брудні гроші: на яких грошах мікробів більше і чи можна від них заразитися?

05.04.2025   10:39    218

 

Не дарма нас з дитинства вчили мити руки, приходячи з вулиці. Адже, крім поручнів в громадському транспорті, дверних ручок і візків в супермаркетах, є річ, з якою ми кожен день маємо справу – це гроші. І вони займають одне з перших місць зі списку найбрудніших речей на світі.

Хто і що “живе” на купюрах і монетах?

Існують дуже багато досліджень про те, що можна відшукати на грошових купюрах і дрібниці. Виявляється, на будь-якому грошовому папірці мешкає більше сотні різновидів бактерій і мікробів, а іноді і більше.

Найпоширеніші

    • Збудники акне: так, ті, від яких з’являються прищі на обличчі і з якими потім так складно впоратися.
    • Бактерії, які живуть на слизовій порожнини рота. З ними більшість людей живе в злагоді і ніяких конфліктів не виникає.
    • Харчові бактерії – представники звичайної мікрофлори, які мешкають в будь-якому організмі і теж не представляють особливої небезпеки.
    • Кишкова паличка – це вже патогенний штам, який може стати причиною всіляких неприємностей з травленням.
    • Сальмонела – досить небезпечна річ, що викликає гострі кишкові інфекції, отруєння і т.д. Сальмонели можуть зберігатися тривалий час у зовнішньому середовищі, в тому числі і на грошах.

Кишкові палички і сальмонели особливо часто зустрічаються в монетах, в яких багато міді і живуть там більше 10 днів.

  • Лактобактерії – присутні в багатьох молочнокислих продуктах і по суті не є небезпечними.
  • Збудники вірусу грипу – фахівці вважають, що вірус живе на купюрах до двох тижнів. Так що підхопити інфекцію можна, просто знявши гроші в банкоматі.
  • Золотистий стафілокок – стійкий до багатьох антибіотиків. Його знаходять навіть на банкнотах з банкоматів.
Останні новини:  Як відрізнити солодкі мандарини від кислих

Клавіатура банкоматів теж не безпечна. Пін-код щодня набирають сотні людей, а на клавішах живуть мікроби, за якими навіть можна зрозуміти, що купують жителі мікрорайону в супермаркеті.

Цікаво, що на банкнотах зберігаються сліди не тільки мікробів і бактерій. Згідно з дослідженнями, близько 80% американських доларів містять сліди кокаїну.

Чи можна заразитися від грошей?

Заразитися від грошей непросто. Не потрібно носити з собою одноразові гумові рукавички і боятися контакту з грошима, ризик прямого зараження дуже невеликий. Є випадки зараження від безпосереднього контакту з грошима, але вони виключно рідкісні, готівкові гроші, скоріше, допомагають переміщатися мікробам з одного континенту на інший, але ця інформація корисніша для мікробіологів і епідеміологів.

Останні новини:  П’ять звичок, які допоможуть пострункішати уві сні

Чиї гроші брудніші?

  • Найбільш “чисті” гроші – в Японії. Бактерій на них найменше, тому що банкомати оснащені спеціальною системою, яка нагріває купюри до двохсот градусів. Грибки, бактерії і цвіль при цій температурі не виживають.
  • Друге місце за “чистотою” займають євро банкноти. Купюри захищають спеціальними антибактеріальними розчинами. Однак, середньостатистична європейська купюра містить понад 11 тисяч бактерій.
Останні новини:  Дожити до ста. Головні фактори довголіття

Що робити, щоб убезпечити себе?

Мити руки! Це найпростіший спосіб захистити себе від можливих інфекційних захворювань.





novosti24.kyiv.ua