Рослини, щоб шкідники обходили мій город 10-ю дорогою

31.03.2025   10:31    570
Природа подбала про те, щоб ми могли захищати урожай екологічно та безпечно. Ось лише частина наших зелених союзників. Посадіть їх на свої грядки, і ваш город обійдеться без зайвого втручання хімії.

Рослини, які допомагають позбутися шкідників

Тож нумо знайомитися з найкращими природними захисниками, завдяки яким хімічні пестициди можуть припадати пилом на полиці!

Чорнобривці та базилік

Окрім лірики чорнобривці несуть ще й практичний сенс, бо вони — справжній захисний щит. Річ у тому, що рослини виділяють специфічний аромат, який відлякує нематод, попелиць, білокрилок та навіть капустянок. Найкраще висаджувати їх по периметру грядок або між рядами овочевих культур. А ще їхні корені виділяють речовини, що знезаражують ґрунт, запобігаючи появі грибкових захворювань. Отже, це ідеальні супутники для картоплі, помідорів, перцю та моркви.

Базилік – духмяний відлякувач шкідників. Ця пряна рослина має не лише кулінарну цінність, а й справжню захисну силу. Його аромат не подобається комарам, мухам, попелицям та навіть колорадському жуку. Базилік особливо корисний у поєднанні з томатами, бо він не тільки відганяє шкідників, а й покращує смак овочів! Для того, щоб посилити ефект, висаджуйте його біля капусти, квасолі, огірків і перцю. Подивитесь, він стане справжнім щитом для ваших грядок.

Останні новини:  Коли і як правильно пересаджувати орхідею

Полин та часник

Полин – одна з найпотужніших рослин для відлякування небажаних відвідувачів городу. Його гіркий аромат не переносять міль, блохи, капустяні мухи, слимаки та навіть деякі гризуни. Найкраще садити полин на межі ділянки або поблизу дерев та чагарників. А ось і додатковий бонус: ця рослина чудово зміцнює імунітет сусідніх культур та може бути використана для приготування натуральних настоїв від хвороб.

Останні новини:  Як зупинити процес проростання картоплі: простий спосіб

Ну а часник — це ж відомий природний інсектицид, а, значить, — грізний ворог для шкідників. Його запах не терплять капустяні метелики, морквяні мухи, дротяники, тля та багато інших комах. До того ж він виділяє фітонциди, які пригнічують розвиток грибкових інфекцій у ґрунті. Тож посадіть його між рядами полуниці, томатів, моркви або картоплі і ви здивуєтеся, наскільки менше стане шкідників.


noviydoctor.com