Майже на будь-якому сорті огірків, за виключенням партенокарпічних гібридів, потрібні чоловічі квіти. Саме вони містять пилок, який потрібен для запилювання жіночих квітів. Бджоли та деякі інші комахи переносять цей пилок, завдяки чому й зав’язуються плоди. А якщо чоловічих квітів забагато, то це створює дисбаланс. Та ще й ці квіти іноді можуть забирати у рослини сили, які необхідні для формування гарного врожаю.
На щастя, зробити так, щоб огірок формував більше жіночих квітів, дуже легко. І допоможе в цьому метод, який використовували ще наші бабусі — прищипування. Робити це варто, коли рослина матиме 3-5 справжніх листків. Прищипування ніби “перезавантажує” огірок та стимулює його рости не вгору, а в бічні пагони. А саме на них і формуються жіночі квіти, з яких можна отримати гарний врожай.

Але варто зауважити, що це тільки один з методів. І він не завжди гарантує 100% результат, оскільки наявність великої кількості пустоцвіту може сигналізувати про дисбаланс у догляді. Наприклад, якщо рослина отримує забагато азоту, то жіночих квітів формуватиметься менше. Тож такі добрива доречні тільки на початку, а щойно побачите перші справжні листочки, варто переходити на калійно-фосфатні.
Ще однією причиною може бути нестача світла. Якщо ваші огірки ростуть у затінку, або ви посадили їх занадто густо, тоді вони з великою ймовірністю тягнутимуться дороги та створюватимуть більше чоловічих квітів. Тому саджати рослини треба на відстані 30-40 см одна від одної та обов’язково на сонячних ділянках. Але від спеки огірки варто притіняти, бо вона також може провокувати пустоцвіт.