Земля втрачає чверть своєї прісноводної біорізноманітності

Сьогодні,   07:30    269


Занадто довго скорочення біорізноманіття наших річок і озер було поза увагою та з пам’яті. Як прісноводний еколог я довго відчував розчарування, оскільки в охороні та дослідженні домінують наземні та морські види, хоча наші річки, озера, ставки та інші водно-болотні угіддя містять надзвичайно велику кількість світового біорізноманіття на своїй відносно невеликій території.

Перша комплексна оцінка ризику зникнення прісноводних видів, опублікована в журналі Nature, збирається змінити це. Вчені, які брали участь у новому дослідженні, використовували нещодавно завершений «червоний список» для прісноводних риб, а також для бабок і бабок.

Червоні списки — це офіційні переліки природоохоронного статусу, складені Міжнародним союзом охорони природи (МСОП). Вони поєднали це з даними з опублікованого раніше червоного списку прісноводних крабів, раків і креветок.

Загалом вони оцінили понад 23 000 видів.

Автори дійшли висновку, що близько чверті (24 відсотки) прісноводних видів знаходяться під загрозою зникнення. Тобто вони були офіційно визнані вразливими, такими, що перебувають під загрозою зникнення, перебувають під загрозою зникнення або вимерлими в дикій природі. Сюди входять європейський вугор, що перебуває під загрозою зникнення, і білокігий рак, що знаходиться під загрозою зникнення, обох яких було багато в річках мого дитинства.

Існує певна невизначеність в оцінках, особливо через те, що недостатньо даних для встановлення ризику зникнення для деяких видів. Автори використовують загальноприйнятий і надійний метод для усунення цієї невизначеності, але зауважують, що ця нестача даних впливає на значно більшу частку прісноводних видів, ніж ті, що живуть на суші. Насправді, незважаючи на ознаки того, що більша частка видів прісноводних молюсків знаходиться під загрозою зникнення, автори не змогли включити молюсків у свій аналіз, оскільки для багатьох видів бракує даних.

Останні новини:  Виявлено систему з шести планет, яка рухається в ідеальній математичній гармонії

Крім того, ми маємо лише найпростіше розуміння статусу багатьох інших прісноводних видів, особливо безхребетних, таких як поденки, щитівки чи різноманітні жуки, багато з яких дуже чутливі до забруднення. Незважаючи на те, що це нове дослідження є важливим кроком вперед у нашому розумінні, воно також має стати гучним закликом до активізації зусиль із заповнення цих критичних прогалин у даних.

Прісноводні види не помічені

Незважаючи на шок, ця цифра у 24 відсотки прісноводних видів, яким загрожує зникнення, порівнянна з оцінкою для переважно наземних амфібій, рептилій, птахів і ссавців, з яких 23 відсотки перебувають під загрозою. Комплексні оцінки птахів, земноводних і ссавців були доступні вже понад 20 років, і тепер доступні повторні оцінки.




Оскільки червоні списки МСОП використовуються для документування тенденцій у біорізноманітті та, отже, для інформування національної та глобальної стратегії, дані про наземних хребетних домінують у науці та політиці збереження. Таким чином, на сьогодні глобальне управління навколишнім середовищем зосереджено на наземних і морських екосистемах, незважаючи на докази того, що прісні води вимагають чітких потреб управління.

Останні новини:  Затінені рослини вловлюють світло за межами видимого спектру

Завдяки цій оцінці стало зрозуміло, що необхідно розробити політику, яка захищатиме та покращуватиме прісноводні види. Це означає думати про цілі річкові басейни в цілому, а не про безпосередню територію, яку займають види. Це також означає врахування таких речей, як зв’язок річок і озер і те, як доступна вода змінюється від сезону до сезону. Прісноводні водойми схожі на острови в морській суші. Полегшення пересування між цими островами може допомогти зберегти види, особливо там, де вони зникають сезонно.

Більшість видів стикаються з кількома загрозами

У новому дослідженні забруднення, дамби, забір води, зміни у землекористуванні, надмірна експлуатація, інвазивні види та хвороби займають важливе місце серед загроз, причому на більшість видів впливає більше ніж один. Прісні води в районах вапняку та інших пористих порід, багатих кальцієм, постійно містять більше видів, яким загрожує зникнення, ніж можна було б очікувати, підкреслюючи важливість, наприклад, крейдяних потоків, де тиск через експлуатацію водних ресурсів і забруднення є помітним.

Останні новини:  Маск: “Ми вичерпали майже всі дані для навчання ШІ”

Хоча нинішні зусилля, спрямовані на те, щоб британські водопровідні компанії відповідали за зменшення надходження стічних вод до річок і озер, заслуговують похвали, ефективність використання води та стік слід враховувати протягом усього процесу прийняття рішень, починаючи від проектування будівлі та міського планування та закінчуючи нашим індивідуальним щоденним використанням. води. Рішення, засновані на природі, такі як посадка дерев або захист водно-болотних угідь, пропонують шлях вперед, який одночасно принесе користь біорізноманіттю та добробуту людей.

Нерозуміння більше не може бути виправданням для бездіяльності. Як зазначають автори нового дослідження, у прісних водах живе понад 10% усіх відомих видів, включаючи близько третини хребетних і половину риб, при цьому охоплюючи менше одного відсотка поверхні Землі.

Багато прісноводних видів, розглянутих у цьому дослідженні, є соціально та економічно важливими. Прісноводна риба є важливим джерелом білка для багатьох людських суспільств, а такі види, як атлантичний лосось, підтримують індустрію риболовлі та туризму, яка є критичною для багатьох територій з обмеженими можливостями отримання прибутку.

Інші види, на перший погляд, неважливі для людського суспільства, процвітають у чистій воді. Широке зменшення чисельності цих видів відображає збільшення забруднення та інші навантаження, що не віщує нічого доброго для нашого суспільства в умовах зміни клімату та зменшення доступності води.


portaltele.com.ua