Як волоський горіх зміцнює наше здоров’я

Сьогодні,   14:00    556

 

Волоський горіх – справжнє джерело корисних речовин. Люди здавна використовують його поживні та лікувальні властивості. Горіх покращує пам’ять та знижує рівень холестерину в крові. Нещодавно з’ясувалося, що він позитивно впливає на травлення модифікуючи мікробіом кишечника.

Дієтологи справедливо називають волоський горіх суперфудом. Його ядра багаті різними мінералами, вітамінами та ненасиченими жирними кислотами омега-3, дуже корисними для судин, серця та мозку. Чверть склянки ядер горіха забезпечують нашу потребу в омега-3 протягом доби.

Вперше цей горіх привезли з Греції. Плоди «дерева життя» цінувалися нашими предками настільки високо, що простим мешканцям Стародавнього Вавилону забороняли вживати їх у їжу. Геродот стверджував, що волоські горіхи наділені особливою життєвою силою. Авіценна вважав їх ефективним лікарським засобом, рекомендуючи для відновного харчування та лікування туберкульозу. Дослідження, проведене в Школі медицини Університету штату Луїзіана, виявило, що введення волоського горіха в раціон харчування змінює склад спільноти бактерій кишечника. Цей результат, можливо, призведе до появи нових методик використання позитивних властивостей горіха для лікування та зміцнення здоров’я. Дослідницька група професора Лаурі Байєрлі (Lauri Byerley) працювала з лабораторними гризунами. Раціон групи тварин вчені доповнили горіхами, а потім порівняли бактеріальний склад мишачих кишечників з даними контрольної групи, в якій гризуни не отримували горіхи.

З’ясувалося, що «горіхова дієта» призвела до відмінностей між двома групами у кількості мікроорганізмів та якості мікробіома. Змінилося число бактерій та їх склад, значно зросла частка корисних лактобацил.

Останні новини:  Названо нову ознаку деменції у людей “постарше”

Таким чином, дослідники з’ясували, що волоські горіхи діють як пребіотики, до яких відносяться дієтичні продукти, вибірково та цілеспрямовано стимулюючі активність та кількість корисних для організму бактерій. Як зазначила доктор Байєрлі:

«Ми виявили, що волоські горіхи в раціоні збільшують різноманітність бактерій у кишечнику. Інші, не пов’язані з нашим дослідження, асоціюють малу кількість бактерій з ожирінням та іншими хворобами, такими як запалення кишечника. Волоські горіхи збільшили кількість мікроорганізмів, таких як лактобацили… Імовірно волоські горіхи можуть виступати як пребіотик».




Позитивна дія волоських горіхів на стан організму людини не заперечується фахівцями. Введення в раціон впливає на склад крові і стан стінок судин, кількість антиоксидантів і протизапальних речовин. Не виключено, що багато корисних властивостей волоських горіхів викликані саме його впливом на мікрофлору кишечника.

Останні новини:  Названий чай який покращує імунітет

Вчені називають здоров’я кишечника новою дослідницькою областю та пов’язують різноманітність бактерій з міцним здоров’ям та гарним самопочуттям. На їхню думку, зміни в мікробіомі кишечника шляхом додавання волоських горіхів до раціону — це новий фізіологічний механізм поліпшення здоров’я, зниження ризику серцево-судинних захворювань та стримування розвитку пухлин.


uapress.kyiv.ua