Виявити позаземні цивілізації за забрудненням не вийде

Сьогодні,   12:30    171

Протягом десятиліть науковці вдосконалювали методи пошуку позаземних цивілізацій, проте їхні результати залишаються невтішними, що змушує переосмислювати підходи до досліджень.

Image by ELG21 from Pixabay

Одним із перспективних напрямів стало вивчення поліциклічних ароматичних вуглеводнів (ПАУ) — органічних сполук, які можуть бути техносигнатурами, тобто свідченнями діяльності розвинених цивілізацій. На Землі ці сполуки виникають як побічний продукт спалювання викопного палива. Їх також знаходили в марсіанських метеоритах, що натякає на можливість існування життя в минулому. Проте вивчення концентрацій ПАУ на Землі показало, що, навіть з часів промислової революції, їхній рівень не зазнав значних змін.

Останні новини:  Космічна загадка: чому МКС постійно перебуває на орбіті й не падає на Землю (фото)

У міжзоряному просторі ПАУ також виявляються, але пов’язувати їх із біологічними процесами поки рано. Учені моделювали можливість виявлення цих сполук в атмосферах землеподібних екзопланет, аналізуючи такі молекули, як нафталін, антрацен, фенантрен і пірен. Висновки виявилися стриманими: поточний рівень розвитку наземних телескопів не дозволяє точно ідентифікувати ці техносигнатури.

Останні новини:  Над Землею завис "гідрокліматичний хлист": він зробив пожежу в Каліфорнії в рази сильнішою (фото)

Надалі прогрес у пошуку інопланетного життя залежить від удосконалення технологій астрономічного спостереження. Лише за їхньою допомогою ми зможемо отримати більше інформації про склад атмосфер далеких екзопланет і наблизитися до розгадки питання про існування інших розумних цивілізацій.


cikavosti.com