Видобуток нафти, ймовірно, спровокував понад 100 землетрусів у Великій Британії

13.01.2025   13:30    317

Серія невеликих землетрусів у графстві Суррей у 2018–2019 роках, як виявили британські геологи, була спричинена видобутком нафти, а не природними процесами, як вважалося раніше.

by @freepik

Дослідження вчених Метью Фокса та Філіпа Мередіта з Університетського коледжу Лондона показало, що видобуток нафти з пласта Horse Hill змінив тиск у підземних структурах, що спровокувало зсув гірських порід і підземні поштовхи. Вони провели понад мільйон комп’ютерних симуляцій, які встановили чіткий часовий зв’язок між нафтовидобутком і сейсмічною активністю. Особливу роль у процесі зіграли властивості місцевих гірських порід: у пористому вапняку реакція на зміну тиску відбувається майже миттєво, тоді як у щільних глинах це займає десятки днів.

Останні новини:  Зовнішній вигляд одного хижака Землі запускає у приматів потужний інстинкт: хто це

Проблема індукованої сейсмічності виходить за межі Великої Британії. У США, зокрема, внаслідок видобутку корисних копалин та закачування рідин у надра, зафіксовано землетруси магнітудою до 5,6. Подібна активність також спостерігається у Південній Кореї, де геотермальні проєкти викликали підземні поштовхи через напругу в земній корі.

Представники нафтової компанії UK Oil & Gas раніше заперечували зв’язок між своєю діяльністю та землетрусами, посилаючись на висновки Британської геологічної служби. Однак дослідження Фокса та Мередіта порушує питання про необхідність ретельнішої оцінки ризиків під час розробки родовищ, оскільки наслідки видобутку корисних копалин можуть бути більш суттєвими, ніж вважалося раніше.

Останні новини:  Рожево-білий агат, який понад 100 років зберігався в музеї, виявився яйцем динозавра


cikavosti.com