Унікальне зимове явище: в Україні розцвіла рідкісна квітка (фото)

06.01.2025   13:30    271
пізньоцвіт анкарський, квітка, пізньоцвіт
Фото: Telegram
| Місцеві жителі називають квітку «брандушкою»

 

Червонокнижну квітку пізньоцвіт анкарський виявили на території природного парку «Тузловські лимани». Розцвіла вона в дні між Різдвом і Новим роком, розповів співробітник парку Іван Русєв.

Співробітники Національного природного парку «Тузловські лимани» виявили на Одещині перше цвітіння червонокнижної квітки — пізньоцвіту анкарського. Доктор біологічних наук і співробітник парку Іван Русєв вважає це унікальним зимовим явищем.

Квітка розцвіла в дні між Різдвом і Новим роком, це перше дивовижне природне явище для цієї пори року. Місцеві жителі називають квітку «брандушкою», повідомив учений.

Останні новини:  Раніше цього не могли зробити: виявлено величезні зірки в далекій частині Всесвіту
Пізньоцвіт анкарський, Пізньоцвіт Fullscreen
Цвітіння пізньоцвіту символізує початок весни

Цвітіння символізує початок весни в басейні річки Когильник недалеко від міста Татарбунари. Пізньоцвіт анкарський вважається найбільш раннім ефемероїдом (ранньоквітучі багаторічні рослини, що закінчують вегетацію до настання високих літніх температур, — ред.) серед первоцвітів.




Русєв зазначає, що цього зимового сезону квітка почала показувати перші листки одразу після зимового сонцестояння у 2024 році.

Останні новини:  Шляхом шаблезубого тигра: вчені врятували вид, що перебуває за крок від вимирання
Пізньоцвіт анкарський, Пізньоцвіт Fullscreen
Пізньоцвіт анкарський почав зникати понад 30 років тому

Головна загроза квітці — антропогенна зміна районів їхнього зростання, випасання худоби, розорювання степів і лісорозведення на степових ділянках. Впливають на рослину і діяльність людей, зокрема, збирання квітів для продажу та викопування бульбоцибулин.

Слід зазначити, що через незаконне розорювання понад 50% степових ділянок у «Тузловських лиманах» пізньоцвіт анкарський почав зникати понад 30 років тому.

Останні новини:  Астроном описує, як змінюється температура поверхні Місяця

Пізньоцвіт анкарський — це отруйна багаторічна рослина родини пізньоцвітих. Квітка заввишки до 15 сантиметрів трапляється також у степах Північного Причорномор’я і в Криму, на Балканському півострові, в Малій Азії та прилеглих до нього південно-східних регіонах Середньої та Східної Європи.

В Австралії люди стояли в черзі, щоб побачити «трупну квітку», яка розквітає раз на десятиліття. Неприємним запахом рослина приваблює запилювачів — жуків і мух.


focus.ua