У Балтійському морі пошкодили підводний кабель латвійського держцентру радіо й телебачення

27.01.2025   12:00    270


У Балтійському морі пошкодили підводний кабель латвійського держцентру радіо й телебачення

У Балтійському морі було пошкоджено підводний оптоволоконний кабель державного акціонерного товариства «Латвійський державний радіотелевізійний центр» (LVRTC).

Як передає Укрінформ, про це повідомляє DELFI.

«Нарізі є підстави вважати, що кабель суттєво пошкоджений і що пошкодження спричинене зовнішніми впливами», — заявила Вінета Спругайне, керівниця відділу корпоративних комунікацій LVRTC.

У товаристві пояснюють, що система моніторингу передачі зафіксувала перебої в передачі даних на ділянці Вентспілс – Готланд (Швеція).

Останні новини:  Українцям пояснили, скільки часу можна легально перебувати у Польщі

Нині LVRTC продовжує надавати послуги за допомогою інших маршрутів передачі даних. Зазначається, що на даний момент можлива затримка швидкості передачі даних, але здебільшого це не торкається кінцевих користувачів у Латвії.

У співпраці з технологічними партнерами компанія LVRTC провела тестування роботи системи, а також вимірювання в мережі за допомогою обладнання у Вентспілсі.

LVRTC поінформував відповідальні служби про пошкодження кабелю. Було порушено кримінальну справу.

Останні новини:  Єврорада проведе позачерговий саміт щодо України

Враховуючи, що кабель прокладено дном Балтійського моря на глибині понад 50 метрів, тип пошкодження буде визначений лише тоді, коли почнуться роботи з ремонту кабелю.

У зв’язку з інцидентом прем’єр-міністр Латвії Евіка Силіня скликала нараду відповідальних міністерств та служб.

LVRTC є основним оператором мережі наземного мовлення радіо- та телепрограм у Латвії. LVRTC управляє частинами державного оператора мобільного зв’язку Latvijas mobilais telefons (LMT).

Останні новини:  Названо країну, з якої українські біженці не захочуть повертатися

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте повідомив, що Північноатлантичний альянс запускає місію Baltic Sentry для посилення захисту критичної інфраструктури в Балтійському морі.

Фото: DELFI


ukrinform.ua