Шольц і Пісторіус прокоментували вимогу до країн НАТО витрачати на оборону 5% ВВП

Сьогодні,   19:45    264

Німецькі політики без ентузіазму сприйняли вимогу обраного президента США Дональда Трампа до союзників по НАТО витрачати на оборону 5 відсотків ВВП.

Свою реакцію уже висловили канцлер ФРН Олаф Шольц і міністр оборони Борис Пісторіус, передає кореспондент Укрінформу.

«П’ять відсотків становили б понад 200 мільярдів євро на рік. Федеральний бюджет не досягає навіть 500 мільярдів. Цього можна досягти лише значним підвищенням податків або значним скороченням багатьох речей, які важливі для нас», — заявив Шольц під час передвиборчого кампанії в Білефельді.

Останні новини:  Захід повинен “замкнути” Росію у в’язниці і “побудувати високі стіни”, – Бен Воллес

Водночас він запевнив, що Німеччина досягне нинішньої цілі НАТО щодо принаймні 2 відсотків ВВП.

«Я гарантую, що ми й надалі будемо витрачати 2 відсотки нашої економіки на оборону», — сказав глава уряду, додавши, що кожен, хто критикує той шлях, повинен був би сказати, звідки візьмуться гроші.

Ті ж аргументи використав і міністр оборони ФРН Борис Пісторіус на пресконференції за результатами зустрічі голів оборонних відомств Польщі, Німеччини, Франції, Італії, Великої Британії 13 січня.

«Слід зазначити, що 5 відсотків, як нещодавно запропонував Дональд Трамп, означатимуть для Німеччини, що нам доведеться витрачати на оборону трохи більше 40 відсотків усього нашого бюджету», — сказав міністр, зауваживши, що це дуже швидко зупинить будь-які дебати в країні.

Останні новини:  Південна Корея розробляє вдосконалений ЗРК для перехоплення цілей на великих висотах

Він додав, що за часів «холодної війни» Німеччина витрачала на оборону від 3 до 4,5 відсотків свого ВВП. Але питання не в цифрах, сказав Пісторіус. Для нього вирішальним є те, як швидко буде можливо «змусити кожну окрему країну-члена НАТО досягти цільових показників щодо можливостей НАТО, які будуть встановлені цього літа». Критерієм має бути те, наскільки швидко Альянсу вдасться стати повністю обороноздатним.

«Я просто вважаю, що статична дискусія про відсотки нам не дуже допоможе, якщо врешті-решт вона не призведе до імплементації того, про що спільно домовилися НАТО, якими мають бути цілі», — сказав Пісторіус.

Останні новини:  Сі Цзіньпін обговорив із президентом Євроради війну в Україні

Лідери країн НАТО не погодилися з пропозицією Дональда Трампа збільшити оборонні витрати до 5% ВВП, але можуть погодитися підвищити нинішній показник.

Новообраний президент США заявив на пресконференції у вівторок, що члени військового альянсу повинні витрачати 5% ВВП на оборону – це величезне збільшення порівняно з нинішнім показником у 2%.





news-xl.net