Не викидайте картопляне лушпиння — помідори на городі скажуть «Дякую!»

30.01.2025   15:22    212

 

В природі все між собою пов’язано. Саме тому органічне добриво для рослин на городі є найкращим вибором. Лушпиння після чищення картоплі зазвичай всі викидають, але досвідчені господарі знають про його цінність для овочевих культур. Чому це так, читайте далі у статті.

Все для вередливих помідорів

Помідори — це одна з найвибагливіших та капризних рослин. Не те освітлення, забагато чи замало вологи, перепади температури, недостатня кількість чи надлишок поживних речовин — будь-що може стати причиною загибелі. І фактор вибору правильного добрива відіграє в цьому ключову роль.

Останні новини:  Які сорти помідорів краще садити

Досвід аграріїв доводить, що магазинні суміші не є єдиним способом підживлення рослин. Натуральні добрива виявляється набагато доступніші, ніж можна було думати. Картопляна шкірка містить в собі великий перелік мінеральних речовин, мікроелементів, які дають помідорам силу до росту. В її складі також є:

  • мінеральні солі;
  • органічні кислоти;
  • крохмаль;
  • глюкоза.

Зменшення відходів, натуральна утилізація, користь, економія коштів на придбання «хімії» — збір та використання картопляного лушпиння має суцільні плюси.

Останні новини:  “Секрети” правильного збирання врожаю цибулі

Як зробити добриво

Є два способи використання картопляного лушпиння. Найпростіше — подрібнити та закопати в область кореневої системи рослини. Можна висушити лушпиння в духовці при 200 °C, щоб зберігати його та використовувати за потребою.

Але є ще один дієвий спосіб — він полягає у приготуванні відвару. Для нього можна брати як лушпиння, так і цілу картоплю. Зверніть увагу на тривалість варіння. В першому випадку — 25-30 хвилин, в другому — 20 хвилин.

Останні новини:  Які 6 культур потрібно садити поряд з часником

Відвар треба злити та дати постояти до повного вистигання. Для кращого ефекту перед поливом рекомендується додати краплину йоду. Таке добриво насичене поживними речовинами, тому помідори ростуть із ним набагато краще. Городники кажуть, що це «рідке золото». Його використовують не лише для помідорів, але й для плодових дерев, моркви, буряка, редьки, кущів смородини і ін. До речі, кімнатні рослини також будуть вдячні за таке добриво.





ua-vestnik.com