Вважається, що гіпотиреоз (низька функція щитовидної залози) є одним з найбільш недіагностованих захворювань. Багато з його симптомів, млявість, депресія і збільшення ваги, можна легко віднести до інших факторів, що ускладнює діагностику гіпотиреозу.
Кращі продукти від гіпотиреозу та поради
Ризик мати гіпотиреоз зростає з віком, особливо у жінок в період менопаузи. Гіпертиреоз (функція щитовидної залози) проявляється набагато рідше і характеризується нервозністю і інтенсивною тривогою.
Дієта від гіпотиреозу
Гойтрогени — це речовини, що зустрічаються в природі в певних продуктах, які перешкоджають виробленню гормонів щитовидної залози. Серед них одні з найбільш споживаних продуктів людьми, що піклуються про своє здоров’я: броколі, цвітна капуста, капуста, шпинат, редис, соя, арахіс, кедрові горіхи, персики та просо. Гарна новина полягає в тому, що багато медичних працівників вважають, що їх приготування може знизити їх кількість.
Незважаючи на те, що ці продукти приносять багато користі здоровим людям, потенціал ризику слід враховувати групам ризику: людям, у яких в родині був гіпотиреоз, тим, у кого вже є симптоми, а також жінкам, що наближаються до менопаузи.
Деякі речовини, такі як ізофлавони сої, являють собою особливу проблему для менопаузи, жінки можуть зменшити деякі симптоми менопаузи, такі як припливи, але вважається, що це може погіршити гіпотиреоз. Гіпотиреоз може посилити симптоми менопаузи, такі як депресія, збільшення ваги і летаргія.
Люди з поганою функцією щитовидної залози часто відчувають холод, що може допомогти диференціювати ці два стани. Невідомо, чи впливають інші фітоестрогенні продукти на функцію щитовидної залози. Уникаючи їх, ви можете пом’якшити симптоми гіпотиреозу.
Продукти для лікування гіпотиреозу
Йод
Для запобігання проблем щитовидної залози з низьким вмістом йоду рекомендується, принаймні дюжина вітамінів і мінералів. Причому цей найважливіший мікроелемент, присутній в щитовидній залозі, є найбільш впізнаваним. Йодована сіль в цілому (переважно морська сіль, збагачена йодом), вносить достатню кількість йоду в раціон, щоб запобігти зоб, набряк щитовидної залози, видимий навколо яблука Адама, і пов’язаний з гіпотиреозом.
Йод може бути доступний в продуктах, вирощених на землі. Але його кількість значно варіюється в залежності від мінералів в ґрунті.
Йод з’єднується з амінокислотою тирозин для виробництва гормонів щитовидної залози. Риба, вівсянка, насіння кунжуту, банани, авокадо і мигдаль є хорошими джерелами тирозину.
Деякі продукти, такі як гірчиця, соя, шпинат, капуста, також багаті тирозином. Однак, згідно з загальноприйнятою думкою, вони можуть порушувати баланс в роботі щитовидної залози.
Цинк, Вітаміни В
Цинк, вітаміни B2, B3, B6, B12 і антиоксиданти вітаміни A, C і E також беруть участь в поліпшенні функції щитовидної залози. Яйця, молочні продукти і молюски та інші морепродукти, часто рекомендуються для підтримки ваги у людей з гіпотиреозом.
Різноманітність вітамінів і мінералів, що беруть участь в підтримці функцій щитовидної залози, робить збалансоване харчування з цілісних продуктів, особливо важливим. Молочні продукти завжди варто вживати в помірних кількостях. Намагайтеся їсти все органічне.
Дієтичні поради, щоб уникнути гіпотиреозу
- Вживання морської солі збагаченої йодом.
- Приготування продуктів, що викликають зоб: броколі, брюссельська капуста, капуста, цвітна капуста, юкка, редька, капуста, просо, гірчиця, гірчиця, персики, груші, редис, а також ріпа, шпинат і ріпа.
- Їжте продукти, багаті тирозином.
- Використовуйте оливкову олію холодного віджиму і горіхи для вітаміну Е.
- Розгляньте включення молюсків, яєць або м’яса на цинк і вітамін B12.
- Їжте горіхи, цільні зерна і хліб з цільного зерна, щоб засвоювати вітаміни групи В і цинк.
- Прикрасьте приготовлену їжу свіжими травами, особливо такими як петрушка для вітаміну С.
- Включіть в свій раціон овочі, багаті бета-каротином, особливо моркву і гарбуз.
- Подумайте про перехід на очищену воду для приготування їжі та пиття, щоб зменшити споживання фтору. Чорний і зелений чай також містять фтор.