Іржа на яблунях і грушах зникла на “1-2-3”: дізналась від сусідки, як позбутись і попередити садову проблему

06.01.2025   15:31    159
Яблуня та груша будуть рости «струнко», а іржі на них ніколи не з’явиться. Особливих секретів немає, достатньо просто забезпечити рослинам правильний догляд.

Як позбутись від іржі на деревах у саду

Іржа на деревах є одним із найнебезпечніших хвороб, яка часто атакує яблуні та груші. Ознаки можна побачити неозброєним оком, особливо влітку – у цей період листя та молоді пагоні заражених рослин починає покриватись бурими плямами. Через деякий час нижня сторона листя заповнюється наростами, де є спори грибів.

Останні новини:  З цим підживленням по листу орхідея буде рости та цвісти вдвічі швидше

Як позбутись від іржі на яблуні та груші

У результаті листя дерева починає засихати, а потім і зовсім опадати, а дерево стає слабшим. Якщо залишити рослину без належної уваги та не займатись лікуванням, то вже через декілька років вам доведеться викорчовувати дерево.

Садівники розповіли, як позбутись від іржі на яблуні та груші у своєму садку в домашніх умовах

Для боротьби та попередження появи іржі потрібно виконати наступні кроки:

  • Аби не наражати свій сад на небезпеку, уникайте сусідства груш та ялівцю. Причина полягає в тому, що ялівець виступає у ролі переносника грибка.
  • Пагони та гілки зі слідами зараження потрібно видаляти. Не забувайте про оброблення зрізів, аби уникнути поширення інфекції. У цьому вам допоможе розчин звичайного мідного купоросу.
  • Проводьте обробку дерев із використанням спеціальних фунгіцидів. Популярність серед садівників має бордоська суміш. Цю процедуру потрібно виконувати, починаючи з ранньої весни та протягом цілого сезону. Хворобу на початковій стадії можна подолати шляхом використання настоїв із золи або ж коров’яку чи чорнобривців.
Останні новини:  Як виростити буряки солодкими і великими
Садівники розповіли, як позбутись від іржі на яблуні та груші у своєму садку в домашніх умовах
  • Якщо ви лише замислюєтесь про посадку грушевого чи яблуневого саду на ділянці, то обирайте для цього стійкі до іржі сорти. До них належить, наприклад, Цукрова груша.
  • Коли з дерев опаде все листя, то настане час для чергової обробки від хвороби. Цього разу достатньо використовувати сечовину, а надалі – біопрепарати.


noviydoctor.com

Останні новини:  Еліксир молодості для герані: укріплює та стимулює цвітіння