80
Цей напій прийшов до нас із Стародавнього Китаю, де був виявлений кілька століть тому. Він досі не втрачає своєї актуальності: використовується в лікувальних та косметичних цілях, у деяких країнах додається в їжу та, звичайно, піднімає настрій тисячам людей по всьому світу завдяки тонкому аромату та смаку. З чим пов’язана така висока поширеність зеленого чаю? Сьогодні експерти з видання Baazar відповіли на це питання, поділившись із вами корисними властивостями цілющого еліксиру для організму.
Для розуму
Зелений чай – відмінне джерело кофеїну, що має м’який ефект на серцево-судинну систему і, як наслідок, не викликає ні тахікардії, ні тремор кінцівок (чим не може похвалитися кава). Він також багатий на амінокислоту L-теанін, що відповідає за розслабленість, відчуття щастя і зниження тривоги. А найголовніше – запобігає хворобам Альцгеймера та Паркінсона.
Для тіла
По-перше, зелений напій прискорює метаболізм, спалювання жирів та вироблення енергії. А по-друге, високий рівень поліфенолів у слабоферментованому чаї має протизапальний ефект, уповільнює старіння, зміцнює імунітет, а також попереджає онкологічні захворювання.
Для краси
1-2 кухля зеленого чаю в день здатні прискорити водообмін в організмі, що позитивно позначиться на вашій шкірі: вона стане зволоженою, гладкою, а висипи пройдуть. Не варто забувати про вітаміни В і Е у складі напою, що прискорюють вироблення колагену, зменшують зморшки, а також уповільнюють ознаки старіння.