5 типів ліків для сердечників, які можуть шкодити іншим органам

Вчора,   23:00    326


Ці ліки використовуються для боротьби з порушеннями у серцево-судинній системі, але своїми побічними ефектами вони здатні погіршувати стан інших органів і шкодити функціям організму.

Ацетилсаліцилова кислота (аспірин). Його прийом призначається пацієнтам для профілактики тромбозів. Наприклад, тривале вживання цих ліків передбачається планом реабілітації у пацієнтів, що проходять через операції по установці стентів, які розширюють артерії.

Однак прийом ацетилсаліцилової кислоти може виявитися згубним для слизових і здатний довести людину до розвитку ерозійних процесів у шлунку та кишечнику. Одним з найбільш небезпечних побічних ефектів аспірину вчені називають його здатність викликати внутрішні кровотечі – найчастіше в шлунку, але в рідкісних випадках і в мозку, що може стати причиною інсульту.

Діуретики (сечогінні). Ці ліки часто прописуються пацієнтам з серцевою недостатністю, яким добре знайома проблема набряків в ногах. Затримка рідини в тканинах є додатковим навантаженням на серцево-судинну систему, тоді як діуретики, виводячи її, знижують її.

Останні новини:  МОЗ озвучив небезпечну дозу вживання молочних продуктів

Але в той же час, відзначають експерти, діуретики позбавляють кров електролітів, це може викликати переднепритомний стан, слабкість, запаморочення. Крім того, при прийомі цих коштів деякі пацієнти скаржаться на серцевий біль.

Глікозид. Їх прописують як правило при аритмії. При прийомі глікозидів вкрай важливо дотримуватися запропоноване дозування і схему прийому препарату. Якщо ігнорувати ці пункти, можна отримати ще більші проблеми з серцем, аж до його зупинки – глікозиди можуть негативно впливати на серцевий ритм і провідність серцевих імпульсів.

Останні новини:  Яка сіль найкорисніша і від якої більше шкоди

Бета-блокатори. Зазвичай ліки даного типу виписують пацієнтам, які пережили інфаркт, а у випадках, коли діагностуються аритмія, стенокардія, гіпертонія, ішемія. У цій групі препаратів є так звані неселективні бета-блокатори, які діють відразу на весь організм. Їх прийом може нашкодити можливими загостреннями бронхіальної астми або обструктивного бронхіту та гіпоглікемії, а також порушенням потенції, розвитком депресії.




Нітрогліцерин. Найчастіше цей препарат рекомендується при ішемічній хворобі серця, але в якості побічних ефектів від його використання у людини можуть спостерігатися досить сильні головні болі і різке зниження артеріального тиску.

Останні новини:  Кардіолог назвала «побічні ефекти» різкої відмови від куріння


useti.org.ua