15 кращих порад, щоб підтримати організм і імунітет взимку

06.01.2025   16:00    171

 

Від стійкості імунітету залежить здатність організму витримувати натиск інфекцій, що посилюються взимку. Ми з’ясували, які заходи найкраще зміцнюють здоров’я в непростий період.

Раз на тиждень-сауна. Люди, які регулярно ходять в сауну, краще переносять застуду і грип: зміна спеки та холоду в ній, а також активне потовиділення є хорошим тренуванням для імунної системи. У порівнянні з іншими, більш традиційними видами оздоровлення, сауни при їх регулярному відвідуванні можна порівняти по впливу на організм з середньоінтенсивними заняттями спортом.

Стати активним. Фізична активність покращує роботу імунної системи. Потрібно виконувати фізичні вправи не менше трьох разів на тиждень протягом 30 хвилин.

Вправи в повсякденному житті. Використовуйте своє повсякденне життя для вправ: піднімайтеся по сходах, а не на ескалаторі або підйомнику, здійснюйте прогулянки під час обідньої перерви, частіше розминайтеся протягом дня.

Бувати на вулиці. Восени і взимку організму особливо необхідне природне світло, адже воно сприяє виробленню важливого для імунітету вітаміну D.

Останні новини:  Названо звичайні продукти, які можуть запускати в організмі запалення

Достатньо спати. В цілому, сон надзвичайно важливий для здоров’я: коли ми спимо, наша імунна система відновлюється і готується до нових завдань захисту на наступний день. Уникайте недосипання і намагайтеся спати не менше 6 годин в день.

Пити воду. Слизові оболонки, наприклад носа, рота і очей – це захисники організму від інфекцій: в них містяться антитіла проти патогенів. З висушеними слизовими оболонками, цей захід не працює і віруси отримують можливість проникати в тіло. Необхідно пити достатньо води, несолодких чаїв, відварів, морсів, щоб зберігати вологість слизових оболонок і таким чином запобігати застуду та інші інфекції.

Переконайтеся, що у вас хороше повітря. Ворогом слизових оболонок є не тільки недолік зволоження, але і сухе повітря – наслідок роботи опалювальних приладів. необхідно провітрювати приміщення кілька разів на день навіть в дуже холодну пору року.




Триматися подалі від очей, рота, носа. Підтримуйте захисні сили свого тіла, дотримуючись простих правил: регулярно мийте руки і не торкайтеся ними очей, рота або носа. Саме таким чином патогенні мікроорганізми зазвичай дуже легко потрапляють в організм.

Останні новини:  Дієтологи розповіли про продукти, які захищають від запалень

Стати некурящим. Споживання тютюну створює велике навантаження на легені: у курців частіше, ніж у некурящих зустрічаються інфекційні та респіраторні захворювання.

Звести до мінімуму алкоголь. Для келиха червоного вина або пива час від часу немає нічого поганого. Але надлишок алкоголю послаблює захисні сили організму. Щоб зруйнувати алкогольні токсини, організм споживає багато вітамінів і мінералів, що полегшує задачу вірусів застуди і грипу.

Чинити опір стресу. Затяжний стрес є справжньою отрутою для імунної системи і вважається фактором ризику для багатьох захворювань. Тому важливо вміти позбавлятися від неспокійного повсякденного життя. Дивіться частіше веселі комедії взимку – сміх знімає напругу і стимулює мозок виробляти гормони щастя, що стимулюють роботу імунної системи.

Останні новини:  Названо несподівану причину безсоння

Здорове харчування. Для хорошої імунної системи необхідно збалансоване харчування зі свіжими продуктами, великою кількістю фруктів і овочів і цільного зерна, багатого на клітковину.

Вітамін С для імунного захисту. Особливо важливим для сильного захисту організму є вітамін С: аскорбінова кислота незамінна для гарного функціонування імунітету. Вітаміну С багато не тільки в цитрусових, таких як лимони і апельсини, але і в червоному перці і капусті.

Їсти продукти з вітаміном А. Вітамін А хороший зміцнює слизові оболонки. Морква, шпинат, риба і молочні продукти особливо багаті цим вітаміном.

Їсти продукти, які містять цинк. Сочевиця, горіхи, пармезан: в них міститься цинк, який дуже важливий для підтримки імунних функцій. Не забувайте: цей мікроелемент організм не може виробляти сам, він повинен надходити з їжею.


glamour.kyiv.ua