У Туреччині розповіли, доки триватиме їхня військова присутність у Сирії

Вчора,   19:41    322

Військова присутність Туреччини в Сирії має дві цілі: запобігти подальшій масовій міграції та боротьба з тероризмом. Коли ці два питання будуть вирішені, у Туреччини не буде причин залишатися в Сирії.

Про це міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан сказав в інтерв’ю телеканалу Al Jazeera, повідомляє Укрінформ з посиланням на TRT Haber.

“Військова присутність Туреччини в Сирії має дві цілі: перша — запобігти подальшій масовій міграції до Туреччини, а друга — боротьба з тероризмом… У Туреччини не буде причин залишатися в Сирії, якщо ці дві проблеми будуть вирішені, правильні кроки в цьому напрямку вже зроблені”, — передає слова міністра телеканал.

Останні новини:  Рютте сказав, скільки систем ППО потрібно Україні

За його словами, потрібен час, щоб побачити перебіг ситуації в Сирії.

Міністр Фідан підкреслив, що відповідальність Туреччини в регіоні зросла з останніми подіями і країна хоче використати свій вплив, щоб надати більше допомоги та співпрацювати з народом Сирії.

“Ми не хочемо, щоб склалося враження, особливо в країнах регіону, що Туреччина прагне будь-якого панування в Сирії. Ми, інші братські країни в Сирії, не хочемо повторювати помилки, зроблені деякими країнами в регіоні в минулому. По-перше, це було б неповагою до сирійського народу, а по-друге, жодна країна не може вирішити проблеми Сирії самостійно. Ми всі повинні працювати разом”, — сказав Хакан Фідан.

Очільник МЗС Туреччини наголосив на тому, що Туреччина зацікавлена у тому, аби в Сирії було створено інклюзивний уряд, який захистить територіальну цілісність і політичну єдність країни.

Останні новини:  Від 11 до 25 років в’язниці: у Мінську засудили українця і двох білорусів за «спробу підриву залізниці»

“Ми не хочемо, щоб нова адміністрація співпрацювала з терористичними групами, особливо з ІДІЛ і РПК. Ми не хочемо, щоб вони становили будь-яку загрозу для сусідніх країн. Ми не хочемо, щоб вони погано поводилися з меншинами, християнами, алевітами, єзидами, туркменами і курдами”, — сказав Фідан.

При цьому він зауважив, що Туреччина прагне, аби всі цивільні, представники різних меншин, жили на своїх споконвічних територіях.

Останні новини:  У ЦРУ прокоментували вбивство російського генерала Кириллова

Також вказав на те, що за його спостереженнями, організація HTS (Hayat Tahrir al-Sham) “зробила великі кроки, щоб дистанціюватися від Аль-Каїди, ІДІЛ та подібних радикальних елементів”.

Фото: Ahmet Sel/Anadolu Agency


news-xl.net