0
Усі хвороби через стрес. Таке твердження, напевно, чули всі. У цьому є частка правди, оскільки під час стресової ситуації змінюється гормональне тло, і перебудовуються інші процеси в організмі. Однак якщо дати стресу позитивне забарвлення, хворобу можна обернути назад.
Психотерапевт пояснив, що психологічний стан та смерть від раку пов’язані.
Понад 40% людей помирають наслідки своєї впевненості в тому, що онкологія та стрес несуть пряму загрозу для організму, заявив фахівець. Більшість пацієнтів розцінюють свій діагноз як вирок і налаштовуються на швидку смерть. Проте стрес, за словами лікаря, допомагає боротися із хворобою.
«Наприклад, одна з реакцій організму на стрес – прискорене дихання. Людині не вистачає кисню, цей стан називається гіпоксією. У цей час може спостерігатися зниження зростання ракових клітин, а імунна система починає ефективніше з ними боротися», – навів приклад психотерапевт.
Лікар розповів про нещодавнє дослідження за участю 30 тис. американців. Люди, які мали високий рівень стресу, мали на 43% більше шансів померти, вважаючи, що саме стрес небезпечний для їхнього здоров’я. Однак пацієнти, які зазнавали сильного стресу, але не вважають, що він може стати однією з причин їх смерті, мали найменшу ймовірність померти.
Такий ефект спостерігався щодо всіх груп добровольців, зокрема тих, де було зафіксовано мінімальний рівень стресу.
Психолог пояснив, що позитивне ставлення до стресу запускає в організмі так званий механізм хоробрості – тіло починає виробляти гормон окситоцин. Саме він дає психоемоційні сили для боротьби з хворобою та будь-якими важкими станами, а також покращує загальне самопочуття.
Перевищувати “норму” стресу у житті теж не варто. Необхідно вміти з ним справлятися і не доводити до абсурду. Так, наприклад, сезонний сум – це не привід думати, що у вас важка депресія, пояснюють фахівці.
Нормалізувати рівень стресу допоможуть спеціальні тренінги, дихальні вправи та медитації. І тому зовсім необов’язково вивчати буддизм чи інші духовні практики.