Білок складається з молекул, життєво важливих для нашого організму, які називаються амінокислотами, і ці амінокислоти можуть визначати, чи страждаємо ми від поганого настрою чи депресії.
Наша дієта грає величезну роль тому, як функціонує наш організм. Без певних поживних речовин ми можемо стати дефіцитними, що може спричинити хвороби. І те, що ми їмо, також може мати вирішальний вплив на наш психічний добробут.
Нещодавні дослідження несподівано виявили, що білок та психічне здоров’я можуть бути пов’язані. Це з високим рівнем дофаміну, який допомагає контролювати регуляцію крові у мозку. Білок складніше, ніж деякі можуть уявити, він складається з амінокислот, які допомагають відновлювати м’язові волокна. Є дев’ять незамінних амінокислот, які нам потрібно отримувати з їжею, тому що організм не може їх виробляти.
Дев’ять амінокислот – це гістидин, ізолейцин, лейцин, лізин, метіонін, фенілаланін, треонін, триптофан і валін.
Продукти тваринного походження містять усі дев’ять (наприклад, м’ясо, яйця, молочні продукти), тоді як рослинні джерела необхідно комбінувати, щоб одержати повноцінний білок.
Дієтолог поділилася прикладами деяких способів включити до свого раціону «повноцінний білок», якщо ви не їсте продукти тваринного походження.
Комбінації включають; запечена квасоля на цільнозернових тостах або хумус з цільнозерновим коржом піта. Зручним способом прийому білка можуть бути батончики, такі як протеїнові батончики.
Симптоми дефіциту дофаміну включають:
- Відсутність мотивації
- Почуття втоми
- Нездатність зосередитися
- Почуття зневіри або занепокоєння
- Більше не має задоволення від раніше приємних переживань
- Почуття депресії чи безнадійності
- Низький статевий потяг
- Маєте проблеми зі сном чи неспокійний сон