Зимовий час є одним із найбільш суперечливих періодів року для квітникарів. Головним предметом обговорень є підживлення рослин. Існують дві основні точки зору на це питання. Перша стверджує, що в умовах квартири рослини живуть не в природному середовищі, а отже, цикли “цвітіння-відпочинку” можна не враховувати.
Друга думка полягає в тому, що цикли є у будь-якої рослини, незалежно від місця її перебування. Період спокою, у принципі, є своєрідною “відпусткою” для рослини, яка за умов скорочення світлового дня уповільнює свої вегетативні процеси. Проте вони не припиняються повністю: фотосинтез триває, коренева система залишається активною, а обмін речовин продовжується. Як завжди, істина знаходиться десь посередині.
Передусім слід зазначити, що існують види рослин, для яких період спокою взимку відсутній або неможливий. Це добре відомі орхідеї фаленопсис, декабристи, цикламен, деякі види троянд, каланхое тощо. Їх обов’язково потрібно підживлювати. У літній період такі рослини удобрюють 1-2 рази на тиждень, але з початку осені частоту скорочують до одного разу на 14 днів.
Декоративно-листяні рослини, такі як драцена, диффенбахія, бегонія, фікус, теж потребують підживлення, хоча й рідше. Якщо влітку їх удобрюють двічі на місяць, то взимку – лише раз на 30-40 днів. Без добрив ці рослини виснажують ґрунт, що може призвести до ослаблення та пониклості.
Щодо цибулинних рослин, то у них період спокою практично повний. Вони майже повністю припиняють ріст, і для них необхідно обмежити підживлення, полив і освітлення.
Як добрива можна використовувати як промислові препарати, так і натуральні засоби. Усе залежить від типу рослини та її потреб.