Про це повідомляється у пресрелізі Міністерства оборони Австралії, передає Укрінформ.
Зазначається, що, таким чином, Австралія стала третьою країною у світі поряд зі Сполученими Штатами та Великою Британією, яка придбала та запустила цей вид ракет.
«HMAS Brisbane, есмінець класу Hobart, успішно здійснив пуск ракети — запустив Tomahawk під час випробувань біля західного узбережжя Сполучених Штатів», — йдеться у заяві.
Відповідно до пріоритетів, визначених у Стратегії національної оборони Австралії до 2024 року, уряд країни прагне прискорити набуття Силами оборони здатності завдавати ударів на великі відстані.
Запуск Tomahawk відбувся після випробувань ракет Naval Strike Missile та Standard Missiles 6 на початку цього року і є «практичною демонстрацією швидкості», з якою уряд Австралії виконує свої зобов’язання щодо посилення надводних бойових кораблів ВМС країни, йдеться у заяві.
Наголошується, що Австралія придбає понад 200 ракет Tomahawk, які будуть розгорнуті на її есмінцях класу Hobart і майбутніх платформах ВМС, включаючи підводні човни класу Virginia та, за умови техніко-економічних обґрунтувань, на фрегати класу Hunter.
Уряд країни інвестує $1,3 млрд в придбання цих ракет, які беруться на озброєння на кілька років швидше, ніж спочатку планувалося.
«Підвищена летальність надводного бойового флоту ВМС має життєво важливе значення для забезпечення оснащення ЗС Австралії відповідно до наших стратегічних обставин і забезпечення безпеки австралійців. Посилюючи наші власні оборонні можливості та працюючи з партнерами, ми змінюємо розрахунки для будь-якого потенційного агресора, щоб жодна держава ніколи не дійшла висновку, що переваги конфлікту переважують ризики», — сказав командувач ВМС Австралії віцеадмірал Марк Хаммонд.
Tomahawk — родина американських дозвукових крилатих ракет виробництва компанії Raytheon. Tomahawk є стратегічною і тактичною ракетою великої дальності, що долає шлях на гранично малих висотах з оминанням рельєфу місцевості. Ракета випускається у багатьох модифікаціях, що включають різні боєголовки (в тому числі ядерні) та можливість запуску із різних платформ.
Фото ілюстративне