9 факторів підвищують ризик раку молочної залози

Сьогодні,   12:02    197


9 факторів підвищують ризик раку молочної залози

Рак грудей вражає приблизно кожну восьму жінку.

“З урахуванням факторів ризику, які ми знаємо сьогодні, ми можемо пояснити близько половини всіх випадків раку”, – каже лікар-онколог.

Як було доведено, ці фактори збільшують ризик раку молочної залози.

1. Високе зростання

Високе зростання збільшує ризик розвитку багатьох видів раку, включаючи рак молочної залози.

«За це відповідає кількість факторів зростання. При зростанні 160 сантиметрів ризик раку грудей збільшується на 18 відсотків кожних десять сантиметрів», – каже онколог.

2. Жіноча стать

Чоловіки хворіють на рак молочної залози набагато рідше – близько 700 випадків на рік.

«Для цього є дві причини: по-перше, у жінок груди більші і, отже, більше клітин, які можуть розвинути рак молочної залози. З іншого боку, свою роль відіграють жіночі гормони естроген та прогестерон».

Останні новини:  Медики з США розповіли про користь рослинної їжі для здоров’я серця

3. Вік старше 40 років

Ризик розвитку раку молочної залози постійно зростає, починаючи з 40 років. Середній вік жінки, яка розвиває рак молочної залози, становить 64 роки.

«Наші клітини постійно діляться, і при кожному розподілі клітин існує ризик виникнення помилки. З віком механізми, які можуть виправити ці помилки, стають слабшими».

4. Спадкова схильність

Близько чверті жінок, які страждають на рак молочної залози, мають в анамнезі це захворювання у своїх сім’ях. Це може бути ознакою генетичної причини. Постраждалі жінки можуть пройти спеціальні генетичні тести і скористатися інтенсивними заходами раннього виявлення.

Ген, що викликає захворювання, можна виявити лише у п’яти-максимум десяти відсотках усіх випадків раку молочної залози.

5. Споживання молока

Наразі доведено, що вживання алкоголю збільшує загальний ризик розвитку раку. Проте вживання молока може, зокрема, збільшити ризик.

Останні новини:  Як за допомогою сала позбутися поганого холестерину

«У молоці високий вміст естрогену та прогестерону. Обидва гормони відіграють важливу роль у розвитку раку молочної залози. Важливо: це стосується лише гормонально-чутливого раку молочної залози».




6. Радіація

Великий фактор ризику – радіація, наприклад рентген. Однак рентген може врятувати життя як при діагностиці, так і при терапії – в переважній більшості випадків користь від процедури переважує користь.

7. Рання менструація та пізня менопауза

Якщо у жінки рано настає перша менструація, а менопауза настає пізніше, це також може збільшити ризик раку молочної залози.

«Причиною цього є тривалий період, протягом якого жінки виробляють естроген. Тому що естроген бере участь у розвитку раку молочної залози».

8. Ожиріння після менопаузи

Останні новини:  Самотність реально скорочує тривалість життя

Якщо у жінок після менопаузи з’являється надмірна вага, це також може сприяти розвитку раку молочної залози. Близько чверті всіх випадків раку молочної залози у жінок після менопаузи пов’язані з надмірною вагою.

9. Замісна гормональна терапія після менопаузи

Щоб полегшити симптоми менопаузи, такі як припливи, перепади настрою чи сухість піхви, деяким жінкам призначають гормональні препарати.

“Доведено, що ця замісна гормональна терапія збільшує ризик”.

На що можна вплинути?

У багатьох із згаданих аспектів наш вплив обмежений. Ми, безумовно, можемо контролювати інші чинники, такі як споживання алкоголю чи молока.

Фізичні вправи також надають захисний ефект лише у ранньому дитинстві. Однак куріння є фактором ризику практично для всіх інших видів раку, а достатні фізичні навантаження та невеликий стрес, звичайно ж, важливі для нашого здоров’я.


lady.kyiv.ua