0
Вчені провели дослідження, вивчивши дані 309 тис. осіб з британського біобанку. Вживання алкоголю є основною причиною смертей та інвалідності в усьому світі, проте раніше вплив різних моделей споживання алкоголю на здоров’я людини не вивчалося, йдеться в пояснювальній записці до наукової роботи.
Метою дослідження автори називають прагнення зрозуміти взаємозв’язок між різними моделями споживання алкоголю і ризиком розвитку хвороб з поправкою на усереднене значення кількості споживаного алкоголю серед регулярно питущих.
З вибірки виключили непитущих, нечастих споживачів алкоголю або пацієнтів з раніше перенесеним раком, інфарктом міокарда, інсультом або цирозом печінки.
Вчені з’ясували, що найменше шкоди, в порівнянні з іншими видами спиртного, завдає червоне вино – вони припускають, що це пов’язано з поліфенолами, що містяться у винограді.
У статті йдеться, що близько половини (47,8%) опитаних в середньому вживають 10-140 мілілітрів етанолу в тиждень – така кількість завдає мінімальної шкоди здоров’ю. 43,3% зізналися, що випивають 150-350 мілілітрів етанолу, завдаючи середній шкоди, і всього 8,9% завдають собі максимальної шкоди (близько 350 мл у жінок і 500 мл у чоловіків на тиждень).
Серед хвороб лідирує цироз печінки (48%), інфаркт та інсульт (31%). Найсильніше б’ють по здоров’ю пиво і сидр, особливо якщо порівнювати з червоним вином: на 18% більше ризик смерті від усіх причин, на 36% – цирозу печінки, на 11% – ризик нещасного випадку або травм. Зловживання без прийому їжі підвищує ризик смертності на 10%.