Як зробити речі м’якими після прання – ніякий кондиціонер не потрібен

10.11.2024   00:20    20

Розповідаємо, як досягти м’якості та свіжості чистого одягу, використовуючи мінімум синтетичних засобів.

Синтетичні кондиціонери для білизни добре справляються зі своїм завданням, проте вони шкідливі для навколишнього середовища, а часом і для нашого тіла (деякі компоненти можуть викликати алергійну реакцію). Розповідаємо про альтернативні методи, які допоможуть зробити одяг м’яким після прання.

Харчова сода

Її можна засипати в машинку замість кондиціонера (1/2 склянки). Сода працює як інгібітор мінералів, присутніх у твердій воді, тому вони не вплинуть на одяг. До того ж сода дуже доступна та нешкідлива для навколишнього середовища.

Останні новини:  Кишенькові гроші дітям: як навчити розпоряджатися та скільки давати. Поради батькам

Оцет

Оцет має ті ж властивості, що і сода. Однак може зашкодити деяким делікатним тканинам, тому перед використанням обов’язково протестуйте його на невеликій та непомітній ділянці одягу. Якщо все гаразд – можете сміливо додавати склянку оцту в машинку замість кондиціонера.

Кульки для сушіння

Ще один спосіб зробити одяг м’якшим без додавання непотрібних хімікатів – використовувати кульки для машинного сушіння (за умови, що у вашій машинці є цей режим). Вони просто збивають одяг при сушінні, роблячи його м’якшим. Кульки можна замовити на багатьох великих онлайн-маркетах, а якщо не виявиться у доступі – замінити на тенісні м’ячики. Єдиний нюанс: не варто використовувати цей метод з тонкими делікатними тканинами – кульки можуть їх пошкодити.




Замочування у м’якій воді

Якщо у вас є час – можна попередньо замочити речі в кип’яченій чи відфільтрованій м’якій воді. Для подальшого прання одяг можна сміливо відправляти в машинку, використовуючи тільки пральний порошок, після очищеної води мінерали жорсткої будуть впливати на тканину не так сильно. До того ж замочування в пом’якшеній воді дозволить використовувати менше засобу для чищення (після м’якої води дія порошку або гелю посилюється).

Останні новини:  Вчені з’ясували, як віра в забобони впливає на повсякденне життя людей