Вчені з США створили модель, щоб з’ясувати, як хімія відомої комети Хейла-Боппа розвивалася з плином часу. Ця інформація проливає світло на походження життя на Землі і навіть за її межами. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA.
Про це пише видання Space.
Комета Гейла-Боппа, відома також як C/1995 O1, була виявлена 1995 року і є однією з найяскравіших спостережуваних комет за всю історію.
Використовуючи дані спостережень, зібрані за ці роки, вчені вивчили комету Гейла-Боппа, зокрема, її хімічний склад і те, як вона могла еволюціонувати з плином часу. За допомогою своєї моделі вчені вивчили, як усередині комети могли утворитися і вижити органічні молекули. Ці молекули могли дати початок життю на Землі.
Ядро комети, що складається із замерзлої води, газів, пилу і кам’янистого матеріалу, містить складні органічні молекули, такі як формамід, метилформіат, етиленгліколь, метанол і ацетонітрил. Ці речовини можуть бути пов’язані з походженням життя на Землі.
Водночас учені кажуть, що достеменно невідомо, чи є комети джерелом органічних молекул, необхідних для життя, на Землі. Нова модель припускає, що така ймовірність існує і що органічні молекули, доправлені на Землю кометами, могли виникнути задовго до того, як утворилося Сонце.
Нагадаємо, дослідники розкрили одну з таємниць виникнення життя на Землі. Вченим вдалося відтворили умови формування «будівельних блоків» організмів, які були на зорі існування нашої планети.