Науковці знайшли найдавніші будівельні креслення

21.11.2024   07:30    755

На Близькому Сході виявили точні схеми великих і складних загонів для полювання на тварин, що стоять поруч з ними, пише Успіх in UA.

Складені ще дев’ять тисяч років тому, вони виявилися найбільш ранніми «архітектурними планами», відомими науці.

У пізньому неоліті в Африці і Євразії поширилися нові технології полювання. Люди зводили невисокі стіни, що утворюють коридор, який поступово звужувався, переходячи в широкий загін, куди тварин зганяли цілими стадами. На плані такі споруди нагадують повітряних зміїв, і сьогодні тисячі їх останків зберігаються в пустелях Близького і Середнього Сходу, на півночі Африки, які в той час були куди більш вологими і багатими великою дичиною, повідомляє cikavosti.com.

Останні новини:  Виявлено загадкові кургани на Марсі: Червона планета раніше була зовсім іншою

Такі “повітряні змії пустелі” мали досить складну структуру. Стіни могли тягнутися на кілька кілометрів, а “голову” вінчали кілька звужених країв, які закінчувалися ямами-пастками. Схоже, саме для їх зведення люди вперше почали користуватися архітектурними планами. Одне з таких зображень на камені знайшли вчені з французького Національного центру наукових досліджень (CNRS).

Науковці знайшли найдавніші будівельні креслення

Ремі Крассар (Rеmy Crassard) і його колеги проводили дослідження в пустелі в Йорданії. Поблизу від “повітряного змія пустелі”, вік якого оцінюють в 9000 років, дослідники виявили високий камінь, на плоскій поверхні якого збереглося його зображення. Незабаром аналогічну знахідку зробили в Саудівській Аравії, біля «змія» віком 7500 років.

Вчені зіставили ці “креслення” зі супутниковими знімками “повітряних зміїв пустелі”, продемонструвавши, що вони відображають їх з високу достовірність і точність, в масштабах 1:175 і 1:425. Навіть по кутах показані ями-пастки, висвердлені в камені. Дотепер найдавніші з подібних креслень відносили до ранніх цивілізацій Месопотамії. Були відомі і більш ранні схеми, але всі вони залишалися досить умовними і зразковими зображеннями.




Можливо, найдавніші “креслення” допомагали при будівництві загонів і підтримці їх цілісності. Але також можливо, що їх використовували при підготовці до складних мисливських “операцій”: це дозволяло заздалегідь розподілити ролі всіх учасників, їх місця розташування і напрямки рухів. Так чи інакше, ці креслення однозначно вказують на найважливіший прорив в когнітивних навичках древніх людей.

Останні новини:  В Іспанії знайшли сліди печерного ведмедя, залишені майже 30 тисяч років тому