0
Восени жоржини ще радують нас своїм цвітінням. Але як тільки вдарять перші заморозки, їх необхідно викопати і забезпечити умови, щоб корені жоржин збереглися до весни.
Подробиці
Стабільні заморозки зазвичай наступають у більшості регіонів наприкінці жовтня. Тому підготуйтеся і після перших заморозків зріжте стебла жоржини приблизно на 10 см над землею.
Потім обережно витягніть бульби з ґрунту за допомогою вил.
Підготовка до зберігання
Бульби необхідно просушити, це можна зробити на сонці. Після просушування очищаємо їх від землі, що залишилася на них.
Найкраще зберігати здорові та добре розвинені корені жоржин в сухих ящиках або інших повітропроникних контейнерах. При цьому кожну зв’язку рекомендується помітити етикеткою з назвою сорту, висотою рослин та забарвленням квіток.
Перший тиждень зберігаються корені жоржин при температурі близько 20 °C, щоб вони встигли «залікувати» будь-які пошкодження, що виникли при вилученні їх з ґрунту. Потім можна помістити їх у льох або підвал з температурою від 5 до 10°С.
Місце зберігання повинне бути сухим, добре провітрюваним та темним. Не допускається зберігання бульб у приміщеннях, де можливі мінусові температури. Це призведе до промерзання та псування рослин.
Забезпечуємо безпеку коренів жоржин
Щоб корені не пересихали, їх можна пересипати в зручних горщиках для зберігання піском, торфом, стружкою або соломою. В окремих випадках бажано обернути кожен пучок бульб папером.
При укладанні на зберігання обрізки стебел повинні бути спрямовані до землі, щоб забезпечити їх надмірне пересихання.
У льоху чи іншому місці зберігання жоржини будуть до кінця квітня.
Під час зберігання необхідно періодично оглядати бульби, щоб побачити, чи не почали вони гнити або пліснявіти.
Бульби під час зберігання можуть втрачати багато вологи та злегка підсихати.
Це допустимо, у таких випадках перед посадкою їх буде необхідно на кілька годин замочити у воді.