Видно із космосу: вчені знайшли найбільший корал у світі (ВІДЕО)

15.11.2024   18:21    635

Гігантський різнокольоровий організм видно з космосу, він ріс від 300 до 500 років.

Розлогий корал був виявлений у західній частині Тихого океану, відомій як “кораловий трикутник”, вченими з команди National Geographic Pristine Seas під час експедиції на Соломонові острови.

Переважно коричневий, з яскравими жовтими, синіми та червоними відтінками, корал Pavona clavus є притулком для безлічі морських видів, включаючи риб, крабів та креветок.

“Саме тоді, коли ми думаємо, що на планеті Земля більше немає нічого, що можна було б відкрити, ми знаходимо масивний корал, що складається з майже 1 мільярда маленьких поліпів, які пульсують життям і кольором”, — каже морський еколог Енрік Сала, дослідник-резидент National Geographic і засновник Pristine Seas. “Це важливе наукове відкриття, на кшталт знахідки найвищого дерева у світі. Але є привід для занепокоєння. Незважаючи на своє віддалене розташування, цей корал не захищений від глобального потепління та інших антропогенних загроз”.

На відміну від коралового рифу, який є мережею багатьох коралових колоній, цей корал є окремим коралом, який безперервно ріс з поліпів, що походять від личинок, які оселилися на морському дні і розмножилися на мільйони інших генетично ідентичних поліпів протягом століть.

Останні новини:  Підрозділ ССО уразив майже два десятки автівок окупантів (ВІДЕО)
Фото: Steve Spence/National Geographic Pristine Seas

Коли команда вперше помітила живий організм завширшки 34 метри, завдовжки 32 метри і заввишки понад 5 метрів, вони подумали, що це може бути корабельна аварія. Підводний кінооператор експедиції занурився під корал на глибину понад 12 метрів і виявив, що це був Pavona clavus. Незважаючи на свій розмір, цей окремий корал ніколи не був задокументований, оскільки місцеві рибалки, можливо, протягом багатьох років приймали його за валун.




Для жителів Соломонових островів це відкриття мега-коралів є монументальним. Воно підкреслює важливість нашого океану, який підтримує наші громади, традиції та майбутнє. Такі відкриття нагадують нам про наш обов’язок берегти ці багатства.

Останні новини:  «Птахи Мадяра» знищили три бронеавтомобілі «Ахмат» (ВІДЕО)