Гризуни можуть з’явитися навіть у найчистішій квартирі — ви ніколи не знаєте, хто живе в стінах або у вашого сусіда. Наявність їх у будинку приносить дискомфорт його мешканцям, до того ж вони є переносниками різних хвороб, пише уніан.
Ми розкажемо, як позбутися мишей у квартирі швидко і надовго, не вдаючись до послуг фахівців.
Як позбутися мишей у будинку або квартирі — важливі правила
Якщо ви твердо маєте намір викорінити гризунів у вашій квартирі, потрібно впровадити кілька важливих правил. По-перше, завжди прибирайте залишки їжі, не залишайте крихт на різних поверхнях, щоб мишам не було чим поласувати. По-друге, не давайте накопичуватися сміттю і намагайтеся відразу мити посуд.
Також важливо пам’ятати, що миші здатні пролазити через найменші отвори, тому радимо перевірити всі важкодоступні місця на наявність щілин і дірок. У разі виявлення, їх потрібно закрити. Можете використати монтажну піну або поставити металеву сітку.
Що потрібно зробити, щоб миші пішли з дому — робочі методи
Тепер поговоримо про те, що реально допомагає від мишей у квартирі. Якщо це дозволяє організація житлового простору, у важкодоступних місцях (шафи, за шафами і тумбами, у шафі зі сміттєвим відром на кухні) обов’язково встановіть пастки. Це можуть бути як механічні пристосування, які потрібно «заряджати» їжею, так і більш сучасні липучки. Клейові пастки ефективно утримують мишей, хоча і вважаються не найгуманнішим методом у боротьбі з гризунами.
Буде цікаво
Якщо вдома немає дітей та інших домашніх тварин, ви також можете розкласти пакетики з отрутою. Обов’язково робіть це в рукавичках.
Але є й інші методи, як позбутися мишей у квартирі.
- Перцева м’ята. Розкладіть у різних місцях ватяні кульки або шматочки тканини, змочені в м’ятній ефірній олії, там, де були помічені миші або де вони можуть проникати в будинок (щілини, кути, за меблями). Також можна використовувати свіже або сушене листя м’яти.
- Чорний перець. Миші також не люблять аромату спецій, зокрема чорного перцю. Посипте меленою спецією кути, місця біля стін і в районі потенційного проникнення непрошених гостей. Можете використовувати також червоний перець або гвоздику.
- Лавровий лист. Це ще одна спеція, яка відлякує гризунів своїм ароматом. Миші уникають місць із сильним запахом лаврового листа, оскільки він діє як природний репелент.
- Цибуля і часник теж мають специфічний аромат, який мишам не до душі. Розкладіть шматочки цибулі або зубчики часнику в потенційних місцях появи гризунів. Але не забувайте оновлювати такий «відлякувач», оскільки аромат швидко випаровується.
Також можете використовувати оцет — змочіть у ньому ватний диск і протріть поверхні, по яких можуть бігати миші. Цю процедуру теж доведеться проводити регулярно.
Крім того, в мережі радять використовувати розчин нашатирного спирту для позбавлення від шкідників. Розведіть нашатирний спирт у воді в пропорції 1:1, змочіть у ньому ватяні диски і розкладіть їх у тих місцях, де бачили мишей. Цей метод не дуже підходить для будинків, де живуть діти або домашні тварини.