У Держдепі розкрили, чи справді США зняли обмеження на далекобійну зброю для України

20.11.2024   09:31    445

 

Речник Державного департаменту США Метью Міллер заявив, що Штати не змінювали свою політику щодо застосування Україною далекобійної зброї американського виробництва для атак вглиб РФ.

“Сьогодні я не маю жодних оновлень політики. Як відомо, ще до початку повномасштабного вторгнення Росії США зібрали коаліцію з понад 50 країн, щоб надати допомогу Україні та притягнути Росію до відповідальності за її дії”, – сказав він на брифінгу.

Останні новини:  Помер засновник французької партії «Національний фронт» Жан-Марі Ле Пен

За словами Міллера, Штати адаптують та коригують військову та іншу підтримку України, коли це доречно.

“Але у мене немає жодних політичних новин, про які я можу говорити сьогодні”, – додав речник.

Коментуючи звинувачення РФ у ескалації, Міллер наголосив, що це Кремль залучив 11 000 солдатів з Північної Кореї для війни у центрі Європи. На думку представника Держдепу, саме це є серйозною ескалацією, оскільки Росія залучила армію азійської країни до конфлікту в Європі. У зв’язку з цим Міллер повторив заяву держсекретаря США Ентоні Блінкена, що відповідь Вашингтона на це буде твердою.

Останні новини:  Тимчасовим канцлером Австрії стане голова МЗС

Обмеження на удари далекобійною зброєю – що відомо

Днями New York Times повідомило, що США дозволили Україні бити ракетами ATACMS по території Росії. Американські офіційні особи заявили, що ракети, ймовірно, будуть розгорнуті, принаймні спочатку, проти об’єднаних російських і північнокорейських військ на території, захопленій Україною в Курській області на півдні Росії.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що рішення США щодо дозволу на удари вглиб РФ може стати вирішальним для України.

Останні новини:  У Данії відреагували на наміри Трампа щодо Гренландії

Варто додали, що військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан попереджав, що однозначно про дозвіл можна буде сказати тоді, коли ці ракети полетять у бік Росії.


uapress.kyiv.ua