У Центральному Китаї виявлено 5000-річну царську гробницю

02.11.2024   10:30    54

5000-річну «царську» гробницю, в якій було виявлено прикраси зі складними орнаментами зі слонових бивнів, було виявлено на території міста Шанцю провінції Хенань (Центральний Китай).

Про це повідомило Інформаційне агентство Сіньхуа.

За повідомленням, дане поховання в довжину становить від 4,52 до 4,8 м, а завширшки від 3,47 до 3,68 м. У похоронній камері було поміщено внутрішню та зовнішню труну. Під час розкопок з-під землі було вилучено понад 350 предметів, включаючи сотню виробів з кераміки, близько 200 виробів з нефриту, а також нижні щелепи свині, які свідчать, як правило, про суспільне розшарування.

Останні новини:  Термодинамічна модель пояснює, як золото потрапляє на поверхню Землі

Як за розміром, так і за кількістю знайдених артефактів, вказана гробниця вважається одним із найбільших поховань, що належать до археологічної культури неоліту Давенькоу. Могила, за попередніми оцінками експертів, належала правителю раннього державного утворення.

Стародавня гробниця розташована неподалік археологічної пам’ятки Ванчжуан, яка близько 5 тис років тому була великомасштабним поселенням.

Останні новини:  Метеор у небі над США виявився китайським супутником (фото)

Нове відкриття свідчить, що в цьому місці, швидше за все, була столиця легендарного древнього царства Хуайї, поділився доцент історичного факультету Педагогічного університету «Шоуду» Чжу Гуанхуа.

З 2023 року група вчених з Інституту культурних реліквій та археології провінції Хенань та Педагогічного університету «Шоуду» розкопують на території пам’ятника Ванчжуан. Результати їхнього дослідження внесено до списку 10 найбільших археологічних відкриттів того ж року.

Останні новини:  Вчені виявили “репетиції” горбатих китів перед шлюбним сезоном

Глава археологічної групи Лю Хайван повідомив, що з початку цього року тут знайшли 45 могил, деякі з яких явно належали до «елітної» групи.

Разом із померлими поховали велику кількість витончених предметів із кераміки, каменю та яшми, що повною мірою свідчить про суспільний поділ та розвиток виробничих сил, додав Лю Хайван.

Як зазначили дослідники, виявлене тут ритуальне начиння було пов’язане з формуванням давньокитайської ритуальної практики.